Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Motoryzacja > Ciekawostki motoryzacyjne na 2019 rok – co warto wiedzieć?

Ciekawostki motoryzacyjne na 2019 rok – co warto wiedzieć?

Co roku w polskiej i światowej motoryzacji pojawiają się prawdziwe perełki – nowości od znanych marek samochodowych które są ulepszone o nowoczesne funkcje, czy ze zmienionym wyglądem. I choć wąskie grono osób w Polsce może sobie pozwolić na najnowsze egzemplarze znanych marek, to jednak warto wiedzieć, co w motoryzacji piszczy -Oto nowości w motoryzacji w 2019 roku które każdy wielbiciel samochodów powinien znać!

Nowości od Audi

Ta marka pochodząca od naszych niemieckich sąsiadów wykazuje obecnie tendencje mocno miejskie, skupiając się na użytkownikach którzy szukają wygody, luksusu i jakości w samochodach do miejskich przejażdżek. W pierwszej części roku 2019 pojawiły się w sprzedaż kolejne egzemplarze SUV-a Q8, którego poprzednia wersja biła zdecydowanie rekordy popularności na polskich drogach mimo dość wysokiej ceny. Na uwagę zasługuje również kompaktowa wersja Audi Q3, która cechuje się obecnie o wiele przystępniejszą ceną – nowa wersja jest nie tylko droższa, ale również posiada o wiele bogatsze wyposażenie i nieco zmieniony design, szczególnie w przedniej części auta. Według samej marki, jest to jedynie początek nowości na ten rok, jako że główna uwaga ma skupić się na sportowych Audi RS7 oraz RS Q5, o czym z pewnością każdy miłośnik szybkich samochodów doskonale wie i czego wyczekuje.

BMW – wcale nie pozostaje w tyle!

Marka która od lat konkuruje na rynku z Audi, podobnie jak przeciwnik stawia znacznie na sportowe auta, jednak na ich pojawienie się miłośnikom BMW przyjdzie zaczekać trochę dłużej. Rok dla tej marki przebiegnie pod znakiem nowej serii 3, która jest bardziej sportowa, jednak model X5 który jest o wiele większy, i częściej wybierany przez posiadaczy rodziny również zdecydowanie będzie na przysłowiowej tapecie. Marka na ten rok przygotowała również całkowitą nowość, czyli serię 1 zbudowaną na zupełnie nowym podwoziu oraz z napędem na przednią oś, co z pewnością będzie stanowiła nie lada gratkę dla miłośników niemieckiej precyzji oraz wykonania.

Model nieco bardziej „przyziemny”?

Samochody marki Citroen to często wybierane modele które cechują się dobrą jakością wykonania, wytrzymałością ale przede wszystkim ceną przystępną na kieszeń większej rzeszy osób. I o ile najczęściej na polskich ulicach można spotkać typowe sedany czy wersje kompaktowe, tak Citroen w tym roku zaprezentował nowy model C5 Aircross, który swoją atrakcyjną ceną zapewnił sobie miano najtańszego SUV-a w tym roku. Zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę, jeśli poszukuje się dobrej jakości SUV-a rodzinnego za przystępną cenę.

Rok pod znakiem Forda?

Na sam koniec prawdziwa perełka dla miłośników typowo amerykańskiego stylu – Ford w tym roku wprowadza bardzo dużo nowości, w tym ulepszony model Ford Focus, którego nowa nazwa „Active” zdecydowanie daje do myślenia – model zostanie podniesiony o kilka centymetrów wyżej niż starsza wersja, co daje ogrom nowych możliwości kierowcom na cięższych podłożach.  Miłośnicy dużych, amerykańskich aut z zapartym tchem czekają również na europejską premierę Ford Ranger Raptor, który stworzony został na silnych oryginalnych korzeniach amerykańskiego pick-up’a, ulepszony jednak o wiele nowych i ciekawych funkcji.

Autor
Artykuł został przygotowany przy współpracy z zakładem mechanicznym oferującym naprawy SMART: fastserv.com.pl z Poznania.
Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę