Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Westerplatte ma przede wszystkim charakter państwowy – Prezydent Andrzej Duda

Westerplatte ma przede wszystkim charakter państwowy – Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym telewizji Polsat powiedział na temat podpisanej ostatnio specustawy dotyczącej Westerplatte:

  • W Gdańsku do niedawna teren był zaśmiecony, teren był zarośnięty i kto chciał zobaczyć Westerplatte to musiał się błąkać po zaroślach. Ja uważam, że jeżeli mamy tak ważne miejsce jak Westerplatte, gdzie dla całego świata rozpoczęła się przecież II wojna światowa, gdzie był ten rzeczywiście moment, który ma charakter symboliczny, to ma wymiar państwowy, to nie ma wymiaru lokalnego. W żadnym stopniu.

I dalej Prezydent dodał:

  • Musi być zadbane – tam powinny być wycieczki,  tam powinna być doskonale przygotowana trasa zwiedzania, tam powinna być zachowana pewna konieczna estetyka, to muzeum powinno żyć. Dlatego uważam, że pomysł oddania Westerplatte w gestię Muzeum II Wojny Światowej jest pomysłem bardzo dobrym.

W tej sprawie wypowiadała się m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w nieprzyjemny sposób zarówno, co do samej ustawy złożonej u procedowanej w sejmie przez Zjednoczoną Prawicę, jak i jej podpisanie przez Prezydenta Dudę.

Źródło: Prezydent.pl
Zdjęcie: Prezydent.pl

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę