Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > ONZ chwali Arabię Saudyjską za obronę praw człowieka

ONZ chwali Arabię Saudyjską za obronę praw człowieka

Ci, którzy mają złudzenia, że ONZ jest nadal organizacją skupiającą poważnych dyplomatów, powinni wziąć pod uwagę, że Arabia Saudyjska otrzymała właśnie z rąk Hillela Neuera z UN Watch (organizacja monitorująca działania ONZ z siedzibą w Genewie w Szwajcarii) gratulacje za poszanowanie praw człowieka.

Spośród 96 delegatów, którzy wypowiadali się w imieniu swoich krajów, 75 gratulowało Arabii Saudyjskiej dokumentacji dotyczącej praw człowieka.

Oto wybrane przykłady wypowiedzi niektórych delegacji:

  • Wenezuela: „Gratulujemy Arabii Saudyjskiej sukcesów w emancypacji kobiet”.
  • Pakistan: „Cenimy wysiłki [Arabii Saudyjskiej], które zachęcają kobiety i promują równość płci”.
  • Palestyna: „Uważamy, że Arabia Saudyjska przywiązuje wielką wagę do praw człowieka […]”.
  • Jordania: „Rząd saudyjski uczynił prawa człowieka jednym z najwyższych priorytetów”.
  • Chiny: „Pozdrawiamy Arabię Saudyjską za […] jej wysiłki w dziedzinie rozwoju gospodarczego i społecznego […], a także za reformę wymiaru sprawiedliwości i walkę z korupcją”.

Warto przypomnieć, że w czerwcu państwo muzułmańskie zostało wybrane do Komitetu ONZ w celu eliminacji dyskryminacji kobiet. Co gorsza, królestwo wahabickie zasiada w dwóch innych komisjach ONZ utworzonych specjalnie dla kobiet: Komisji ds. Statusu Kobiet (od kwietnia 2017 r.) I Radzie Dyrektorów Organizacji Narodów Zjednoczonych (od kwietnia 2018 r.). Wszystkie nominacje wywołały krytykę, ale Organizacja Narodów Zjednoczonych pozostaje niewzruszona i nie widzi problemu.

Interesujące może być również to, że na włoskiej wyspie Sardynii, na której produkowana jest amunicja dla Arabii Saudyjskiej, produkcja wzrosłą w ostatnim czasie trzykrotnie. Czy to przypadek, czy dalsze zacieśnianie współpracy między tymi państwami? Jakie zatem mogą być dalsze „pokojowe” plany Arabii Saudyjskiej?

Źródło:

L’ONU si congratula con l’Arabia Saudita per il rispetto dei diritti umani

Serdeczne podziękowania dla naszej Korespondentki z Włoch za materiał źródłowy i tłumaczenie.

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę