Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Uncategorized > Usuwanie cellulitu? Tak, to możliwe!

Usuwanie cellulitu? Tak, to możliwe!

Cellulit spędza Ci sen z powiek? W takim przypadku skorzystaj z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej i zapomnij o „skórce pomarańczowej”!

Problem cellulitu dotyczy wielu kobiet. Chociaż nie jest on uznawany za szkodliwy pod względem medycznym, to jednak jest dla wielu osób defektem estetycznym. Czy zatem istnieje skuteczny sposób na usuwanie cellulitu? Teraz tak!

Czym dokładnie jest cellulit i w jaki sposób powstaje? Jakie są metody na jego usunięcie? Co mogą zaoferować nam w tym zakresie gabinety medycyny estetycznej? Sprawdź teraz!

Cellulit – co warto o nim wiedzieć?

Cellulit to nazwa nieprawidłowo rozmieszczonej tkanki tłuszczowej, która widoczna jest skórą w postaci nierówności przypominających skórkę pomarańczową. Stąd też wzięła się jego nazwa.

„Skórka pomarańczowa” jest problemem dotykającym przede wszystkim kobiet, ponieważ związany jest on z inną strukturą anatomiczną tkanek uzależnioną od płci. Często jest on wiązany z nadwagą oraz otyłością, ale warto wskazać, że dotyczy on także kobiet szczupłych, których BMI mieści się w normie.

Cellulit może być widoczny w różnych partiach ciała. Najczęściej dotyka on ud oraz pośladków, ale także może być widoczny na brzuchu czy na rękach.

W jaki sposób można pozbyć się cellulitu?

Cellulit nie jest prostym przeciwnikiem, dlatego też wiele kobiet ma problemy z tym, aby się go pozbyć.

Dzisiaj usuwanie cellulitu jest jednak znacznie łatwiejsze niż kiedyś, a to wszystko za sprawą zaawansowanych kosmetyków, a także specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej.

Metody usuwania cellulitu możemy zatem podzielić na dwie kategorie:

  • metody domowe
  • metody gabinetowe

Zarówno metody domowe, jak również te gabinetowe posiadają swoje plusy oraz minusy, dlatego też warto sprawdzić wszystkie z nich i dobrać te, które będą najlepsze!

Domowe metody usuwania cellulitu

Wśród domowych metod na usuwanie cellulitu najczęściej wybierane są specjalne kosmetyki do ciała, na przykład w formie kremów, żeli czy serów, a także odpowiednie akcesoria, na przykład szorstkie rękawice lub masażery.

Domowe metody usuwania cellulitu mogą być skuteczna, ale z jednocześnie wymagają również systematyczności. Efekty zauważymy dopiero po kilku tygodniach systematycznego stosowania.

W internecie możemy znaleźć opinie na temat różnych kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych na cellulit, dlatego też możemy wybrać wówczas te, które będą wyróżniały się najlepszą skutecznością!

Usuwanie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

Skuteczne usuwanie cellulitu oferują różne gabinety medycyny estetycznej znajdujące się na terenie całego kraju. Z jakich metod możemy wówczas skorzystać?

  • Lipoliza iniekcyjna

To metoda niwelowania tkanki tłuszczowej, która polega na wykonaniu iniekcji z wykorzystaniem substancji powodujących rozpad tkanki tłuszczowych. To bezpieczna, małoinwazyjna alternatywa dla liposukcji oferowanej przez gabinety chirurgii plastycznej.

Lipoliza iniekcyjna nie tylko zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, ale także powoduje usuwanie cellulitu i poprawia metabolizm.

  • Karboksyterapia

Zabieg polegający na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla, który wstrzykiwany jest pod skórę.

Dwutlenek węgla powoduje głębokie odżywienie komórek, wspiera przepływ krwi, a także wspomaga usuwanie niedoskonałości. Także skutecznie niweluje tkankę tłuszczową – z jego użyciem możliwe jest usuwanie cellulitu.

  • Accent XL – fale radiowe RF

Bardzo dobre efekty w usuwaniu cellulitu zapewniają także urządzenia wykorzystujące fale radiowe RF, na przykład Accent XL czy Reaction.

Fale radiowe prowadzą wówczas do podgrzania tkanek podskórnych, a tym samym aktywują proces lipolizy, czyli rozpadu tkani tłuszczowej. Pomagają też w regeneracji kolagenu i przyspieszają przemianę materii.

  • Endermologia LPG

Skuteczne usuwanie cellulitu oferuje także endermologia LPG. To metoda masażu podciśnieniowego skóry, która ma na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowe, a także wyeliminowanie „skórki pomarańczowej”.

Endermologia to zabieg skuteczny, małoinwazyjny, który obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

  • Termogeniczne wyszczuplanie ThermoGenique

Gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować także metody usuwania cellulitu bazujące na wykorzystaniu specjalnych preparatów termogenicznych, które wykorzystują ciepło.

Jednym z nich jest zabieg ThermoGenique, który jest rodzaje masażu drenującego prowadzonego z wykorzystaniem aktywnych kosmetyków na bazie kapsaicyny – związku chemicznego odpowiadającego za ostry smak papryczek chili.

Informacje pochodzą ze strony ego-medspa.pl.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę