Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Targowica, “dwu-żydzian polaka” i Jedwabne

Targowica, “dwu-żydzian polaka” i Jedwabne

Temat nie jest nowy, ale domaga się pełnej prawdy, szerszego opracowania i nagłośnienia faktów, które z Jedwabnem są związane. W związku z kłamliwymi oskarżeniami nie tylko Grossa, ale i wielu innych autorów, w tym naszych osiadłych w Brukseli i nie tylko targowiczan, którzy próbują przypisywać winę Polakom za niemiecką zbrodnię w Jedwabnem.

Pedagogika wstydu była dość długo i od dość dawna wprowadzana do naszej społeczności. Bo przy takiej zmowie i takiej patologii różnych krajów i narodów w trakcie II wojny światowej, trzeba było również Polskę “umoczyć w gnojówce” tej wojny. Ponieważ jako naród nie braliśmy w niej udziału przeciwko Chasydom. Ponieważ inne państwa i narody zaczęły mieć zbyt duże wyrzuty sumienia. Oczywiście, i ostatnio dość często się to podkreśla, zdarzały się jednostki patologiczne w naszym społeczeństwie. Oczywiście, Armia Krajowa dokonywała wyroków na osobach kolaborujących z Niemcami i Sowietami, bez względu na narodowość, ale to z kolei jest chyba w pełni uzasadnione.

Warto jednak przypomnieć bezpośrednie zeznania świadków na temat tragedii w Jedwabnem, wykład doktora Leszka Żebrowskiego na ten temat oraz film dokumentalny Artura Janickiego pt. Jedwabne. Linki do pełnych materiałów zamieściłem pod artykułem. Z najważniejszych aspektów, moim zdaniem, należy wymienić:

  • Niemieckie oddziały Einsatzkommando SS od samego początku po napaści na Polskę, dokonywały czystek etnicznych na Żydach, gromadziły ich w stodołach i w tych stodołach, a czasem w kościołach ich palili żywcem. Tak też było po tym, jak Niemcy napadły na Rosję – dalej kontynuowano czystki etniczne na Chasydach.
  • Niemcy grozili Polakom, mieszkającym w Jedwabnem pod karą śmierci, aby wskazywali Żydów, swoich sąsiadów. Okłamywali przy tym Polaków, że będą tych Żydów zabierali do Niemiec do różnego rodzaju prac.
  • Po rozpoczęciu ekshumacji okazało się, że w ciałach i w mogiłach zaczęto znajdować łuski po nabojach – wiadomo, że Polacy nie mogli dysponować wtedy bronią.

Przy tym wszystkim warto zaznaczyć, to o czym już pisałem w poprzednim artykule, że dla Hitlera i Niemców, Żyd nie był Żydowi równy, ponieważ na 100% Żydów wymordowanych w Polsce, około 80% z nich było Chasydami, co w swoim wystąpieniu deklarując podpisanie ustawy o IPN podkreślił też Pan Prezydent, Andrzej Duda.

Dlaczego więc promowano taką nagonkę na Polskę. Jak już Państwo zapewne wiecie, przyczyn było kilka:

  • Umoczenie Polski jako kraju współwinnego – powodów mogło być kilka, a główne to bardzo dochodowy przemysł Holokaustu i docelowo wyłudzanie odszkodowań od Polski, ponieważ dotacje z USA i Niemiec się skończyły oraz ewentualne usprawiedliwianie ewentualnego czy to gospodarczego czy nawet militarnego ataku na Polskę (o szkoleniu imigrantów do armii niemieckiej pisałem już dość dawno).
  • Osłabienie gospodarcze Polski – poprzez promowanie złej opinii o Polsce, co przekłada się bezpośrednio na wymierne straty finansowe lub brak inwestycji zagranicznych w naszym kraju.
  • Odwrócenie uwagi od zbrodniczej roli banderyzmu jako dzieła Ukrainy, co bezpośrednio też uderza w interesy Niemiec, ponieważ odwraca to uwagę od rzekomej winy Polski, a cała narracja stamtąd właśnie jest prowadzona.
  • Niemcy wypłacili Izraelowi bardzo duże pieniądze za oczernianie Polski i zwalanie winy za zbrodnie dokonane przez Niemców. Nagle kolejne interesy Niemiec znów zaczęły być zagrożone, bo Polska ustawą o IPN odcina się również (a może nawet głównie) od zbrodni band Bandery. Moim zdaniem, to właśnie tu nastąpiło tąpnięcie Niemiec, żeby Izrael zaatakował Polskę zarzutami antysemityzmu.

To tyle celem jakiegoś bardzo uproszczonego uporządkowania wiedzy na temat Jedwabnego. Zachęcam do zapoznania się z pełnymi materiałami, załączonymi poniżej. Dysponujemy pełnymi nagraniami, gdyby z jakichś przyczyn zniknęły one z YouTube’a.

Przechodząc do targowicy, warto wrócić do mojego artykułu pt. Holandia – kraj w depresji, w którym pokazałem, jak następował proces prywatyzacji w Polsce po 1989 roku oraz jakie kraje stały się głównymi beneficjentami tych przemian.

Termin “dwu-żydzian polaka”, o którym w swoim nagraniu wspomina Pani doktor Ewa Kurek, został wymyślony przez pewnego chemika w nawiązaniu do dwutlenku siaki – chodziło o to, że w tych “nowoczesnych” Polakach zaczynało być dwie części żydowskie i jedna polska. Zatracali więc polską tożsamość, a Żydami przez to też się nie stawali. To samo widać i słychać u – już chyba na stałe – ala-polskich imigrantach w Brukseli.

Tak więc, wszyscy, którzy wtedy byli autorami i współautorami tych zmian oraz pracowali na rzecz owych państw i czerpali z tego korzyści (i czerpią nadal pobierając pensje w Parlamencie Europejskim), mają żywotny interes w tym, żeby dalej psuć opinię Polsce. Już wiedzą doskonale, że do Polski nie mają po co wracać, więc próbują opowiadać jakieś bzdury o powrocie Tuska i takie tam pozostałe banialuki. Wiedzą też, że nie za wiele mogą  już zrobić, ale są na łańcuchach, więc muszą grzecznie robić to, co ich panowie im każą. Za to właśnie daje się psom jeść, żeby szczekały.

Jak zawsze miłego dnia Państwu życzę.

Polecane materiały:

  1. Mało znane relacje świadków odsłaniają szokujące kulisy mordu w Jedwabnem. „Jak skończymy to robić z Żydami, to samo będziemy robić z wami, Polakami”
  2. Jedwabne – pytania i wątpliwości. Wykład doktora Leszka Żebrowskiego.
  3. Płonąca stodoła. O Jedwabnem na spokojnie Artur Janicki, autor filmu pt. Jedwabne.
Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę