Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > LGBT > Semka o wpisie Tuska: „To jest obrzydliwe po prostu”

Semka o wpisie Tuska: „To jest obrzydliwe po prostu”

Po profanacjach w nocy z 28 na 29 lipca pomników ważnych dla Polski i Polaków, a także figury Chrystusa Króla „Sursum corda” przed kościołem Św. Krzyża w Warszawie, co obraża uczucia religijne większości Polaków, wypowiedziała się cała masa autorytetów.

Okazuje się, że lidera PO Borysa Budkę to nie uraża, a radna Warszawy twierdzi, że Chrystus szedłby w marszu LGBT. Co również interesujące, sam gospodarz Warszawy Rafał Trzaskowski na drugi dzień po zajściu rano na konferencji przed Pałacem Prezydenckim twierdził, że nic nie wiedział o profanacjach, ponieważ był zajęty budżetem Warszawy. O tym, że do 2023 roku Warszawa ma zostać zadłużona o 100 proc. już pisałem – CZYTAJ. Jeśli tak, to nie tylko Trzaskowski ma chyba nad czym siedzieć.

Do sprawy odniósł się też sam Donald Tusk, który napisał na Twitterze:

  • Jako szef europejskich chrześcijańskich demokratów chciałbym przypomnieć, że Jezus stał zawsze po stronie słabszych i krzywdzonych, nigdy po stronie opresyjnej władzy

Jego wpis dość szybko skomentował Krzysztof Sobolewski z PiS:

  • A jeszcze niedawno emerytowany hejter z Brukseli mówił tak „Jestem typem wątpiącym, nie powiedziałbym nigdy, że jestem praktykującym katolikiem – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Donald Tusk.

Odniósł się do tego wpisu Tuska także ks. Janusz Chyła, który napisał:

  • Jako ksiądz katolicki chciałbym przypomnieć, że Jezus przyszedł na ziemię, umarł i zmartwychwstał, za każdego człowieka. Jego łaskę przyjmują ci – bez względu na to, jaką funkcję społeczną pełnią – którzy się źle mają, a zatem uznają swój grzech, a nie robią z niego ideologii.

Szerzej wpis Tuska skomentował redaktor Piotr Semka, który na antenie Polskiego Radia 24 powiedział m.in.:

  • Stworzona jest już ideologia dająca jednej z grup społecznych większe prawa w imię domniemanych lub niekiedy prawdziwych krzywd z przeszłości. To znaczy można dokonywać ataku na symbol chrześcijan i jednocześnie mówić „ale o co chodzi, przecież to jest tylko pomnik, a tymczasem – jak twierdzą działacze homoseksualni – wypadki zaszczuwania homoseksualistów są sto razy bardziej drastyczne

Wyjaśnił także:

  • To jest taka metoda, która powołuje się na swoje krzywdy jako carte blanche do tego, żeby krzywdzić innych. I stosowana jest druga metoda, bardzo sprytna, mówienia, że „gdyby Jezus żył”, to nie miałby nic przeciwko fladze tęczowej

Semka komentując całość wpisu Tuska podkreślił:

  • To już jest obrzydliwe po prostu.

Wytknął też Tuskowi, że próbuje on wiedzieć lepiej, co zrobiłby Jezus:

  • To jest właśnie to, sugerowanie, co by Jezus powiedział, gdyby zobaczył, że ktoś chce z jego figury zrobić miejsce demonstracji organizacji LGBT. To jest bardzo smutne, przygnębiające wręcz

A wszyscy z Platformy Obywatelskiej – i Budka, i Trzaskowski i sam Tusk próbują nam wmówić, że są tolerancyjnymi katolikami.

Niestety źle to wygląda i chyba najlepiej tu pasuje biblijne porównanie, że politycy Platformy Obywatelskiej oddać chcą „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Tacy ludzie są niestety – moim osobistym zdaniem – całkowicie zaprzedani w służbie zła. Nie są przecież ani nie wykształceni, ani głupi, ani nawet mało inteligentni. To są po prostu cyniczni …. Niech sobie każdy sam dopowie, co mu w tych kropkach najlepiej pasuje.

jp/polskie radio 24/twitter/swp
zdjęcie: yt/telewizja republika/onet news

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę