Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Holokaust > Putin nie będzie zadowolony – Prezydent Duda w izraelskiej telewizji mówi o prawdzie historycznej oraz kłamstwach Putina i Katza

Putin nie będzie zadowolony – Prezydent Duda w izraelskiej telewizji mówi o prawdzie historycznej oraz kłamstwach Putina i Katza

Prezydent Duda wystąpił w izraelskiej telewizji na kanale  Kan News, który jest częścią izraelskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego.

Odnosząc się do skandalicznych wypowiedzi Putina na temat przyczyn rozpoczęcia II wojny światowej oraz szkalowania Polski na arenie międzynarodowej Prezydent Andrzej Duda powiedział, że „prezydent Putin świadomie, z całą pewnością, rozpowszechnia kłamstwa historyczne i oczywiście ma w tym cel, ponieważ próbuje w ten sposób wymazać odpowiedzialność Rosji stalinowskiej za rozpoczęcie II wojny światowej wspólnie z hitlerowskimi Niemcami.”

W związku z głośną sprawą organizowania prywatnej wersji obchodów wyzwolenia Auschwitz-Birkenau w Izraelu przez instytut Yad Vashem przez rosyjskiego oligarchę chemicznego Wiaczesława Mosze Kantora, izraelski dziennikarz Amichai Stein zapytał również o zasadność wyboru miejsca obchodów wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.  W odpowiedzi prezydent Duda stwierdził, że najbardziej właściwym miejscem jest teren niemieckiego obozu koncentracyjnego w Polsce. Tak też będzie w tym roku i w obchodach będzie również uczestniczył prezydent Izraela Riwlin.

Prezydent Duda stwierdził też, że Polsce należą się przeprosiny między innymi za wypowiedź szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, który stwierdził, że „Polacy kolaborowali z nazistami”.  W tym samym wywiadzie dla stacji Channel 13 TV News Katz powiedział również, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Prezydent powiedział, że „są przedstawiciele społeczności żydowskiej, którzy urodzili się na terenie Polski przez II wojną światową, którzy przeżyli holokaust, którzy uważają, że Polacy i Polska powinni zostać przeproszeni za te słowa, które wypowiedział pan minister Katz.”

Źródło: KAN, TVP.info, Twitter
Zdjęcie: Twitter/@kann_news

Podobne

W górę