Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Europa > „Nagonka na Polskę przyśpieszy rozpad Unii. Brukselskie elity tego nie rozumieją”

„Nagonka na Polskę przyśpieszy rozpad Unii. Brukselskie elity tego nie rozumieją”

Ashley Fox, europoseł Brytyjskiej Partii Konserwatywnej uważa, że nagonka na Polskę w Unii Europejskiej jest stymulowana przez dwa największe w UE ugrupowania polityczne – Europejską Partią Ludową i Socjalistów. Według niego tym partiom nie podoba się się to, że w Polsce wybory wygrał PIS.

  •  PiS – nasza siostrzana partia w Parlamencie Europejskim – otrzymała w wyborach w ub. r. na jesieni silny mandat od Polaków, by przeprowadzić w Polsce zmiany. Nic europejskim elitom do tego. Jeśli Polakom zmiany się nie spodobają, wybiorą inny rząd. Nie potrzebują pomocy z zewnątrz w praktykowaniu demokracji. A innych problemów Unia ma aż nadmiar. Na pierwszym miejscu długiej listy jest kryzys uchodźczy – wyjaśnia.

Według brytyjskiego europosła przegłosowana ostatnio rezolucja, to czysto polityczna gra wspomnianych ugrupowań. Do gry tej europosłów zachęcają przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Bojkot PISu jest spowodowany tym, że zarówno PIS jak Brytyjska Partia Konserwatywna są przeciwne przekazywaniu Brukseli jeszcze większej władzy, ale jej tą władzę odebrać.

Wynika więc z tego jasno, że partie europejskie, które są obecnie u władzy panicznie boją się tą władzę utracić. Co więcej ich zamiarem głównym okazuje się być federalizacja krajów Unii Europejskiej kosztem ich suwerenności, do czego już jakiś czas temu nawoływała sama Angela Merkel

Źródło: wpolityce.pl
Zdjęcie: Youtube

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę