Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Kultura > ORYGINALNOŚĆ, PONADCZASOWOŚĆ, AUTENTYZM

ORYGINALNOŚĆ, PONADCZASOWOŚĆ, AUTENTYZM

Gościem specjalnym Polskiego Festiwalu Orzeł 2016, był zespół LemOn. Muzycy, którzy grają na największych festiwalach i najważniejszych scenach w kraju, uświetnili jeden z wieczorów dając wspaniały koncert i rozgrzewając zgromadzoną publiczność.

Zespół LemOn to prawdziwy ewenement na polskim rynku muzycznym. Jego popularność stale rośnie, a przecież nie łatwo dotrzeć do tak dużej grupy odbiorców prezentując wyjątkowo ambitny repertuar. Uznanie w branży muzycznej wydaje się słuszne, gdy pierwsze miejsce na listach przebojów zajmują kolejno ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”, a albumy ,,LemOn”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokrywają się złotem i platyną.

Nominowany do Fryderyków, doceniony przez słuchaczy, obdarowany niezliczonymi wyróżnieniami m.in. Super Jedynka, Sopot TOP Trendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach, rozkwita w Internecie, gdzie na samym Facebooku podbija serca prawie 400 000 fanów.
LemOn idzie przebojem. Spektakularny sukces przyniósł zespołowi m.in. You Tube, gdzie utwory mają setki tysięcy wyświetleń. Wszystkie klipy zespołu natomiast zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy! Oficjalny Fanclub LemON, zasilają tysiące wiernych fanów, którzy bardzo aktywnie uczestniczą w życiu zespołu.

Doceniony przez Adama Sztabę, znanego polskiego kompozytora, aranżera, po wygraniu 3.edycji programu Must Be The Music, z pewnością otworzyło mu drzwi do kariery. Andrzej Sztaba podkreślił, że LemOn, to band którego szlachetne dźwięki można z czystym sumieniem puścić w radio. Oryginalność zespołu podkreśliła również Maryla Rodowicz, a wokalistę zespołu – Igora Herbuta nazwała nadzieją polskiej wokalistyki.

Zapraszany do wielu ciekawych projektów muzycznych m.in. poświęconemu pamięci Grzegorza Ciechowskiego, gdzie wykonał utwór „Tu jestem w niebie” i zyskał szacunek oraz uznanie nie tylko publiczności, ale także krytyków. Wystąpił obok Agnieszki Chylińskiej, Grzegorza Markowskiego, Sebastiana Karpiel-Bułecki i Jana Borysewicza. Igor Herbut śpiewał też utwory Czesława Niemena, a podczas koncertu „Wolność – kocham i rozumiem” na KFPP w Opolu, porywająca interpretacja „Snu o Viktorii” zespołu Dżem, wywołała u widzów wielkie emocje i pozostawiła niezapomniane wrażenia. Festiwal odwdzięczył się wyróżniając najlepszego wokalistę Super Jedynką.

Igor jest artystą charyzmatycznym i niezwykle wrażliwym. W repertuarze zespołu znajdują się utwory mocne, dobitne, ostre, ale także subtelne, nostalgiczne i wywarzone. Do takiego żonglowania emocjami i płynnej zmiany klimatu podczas występów potrzebny jest wielki talent. Lider zespołu rozwijał warsztat wokalny śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a następnie dalej podczas studiów jazzowych. To zaowocowało pięknym charakterystycznym stylem, niemożliwym do podrobienia.

Igor to artysta zachowujący duży dystans do siebie, do tego czym się zajmuje. Jego teksty zawierają nie tylko głębokie treści, ale przede wszystkim są pełne empatii i niosą prawdziwe przesłanie. Całość dopełniają koledzy z zespołu, których kreatywność i pasja tworzenia ewoluują z każdym występem. Takie zgranie i solidarność przyczynia się do kolejnych sukcesów i działa na korzyść całego bandu.
Wszyscy członkowie zespołu mają już za sobą doświadczenia muzyczne. Dzisiaj tworząc LemOn, oddają mu to co najlepsze, aby w historii polskiej muzyki zapisał się jako niepowtarzalny i wyjątkowy. Artyści nieustannie podnoszą poprzeczkę swoim projektom i występom. Jako profesjonaliści dbają o każdy szczegół, jakość wykonania i formę przekazu.

Grupa pokazała się na licznych festiwalach m.in. Woodstock, Sopot, Opole, jak również koncertowała za granicą Wembley Arena w Londynie, była też trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii oraz Niemczech. W roku 2013 i 2014 zdobyli Nagrody EMA, w 2013 i 2015 nominowani do nagrody Fryderyka, w 2014 według Radia Zet zostali Zespołem Roku, otrzymali wyróżnienie za Przebój 25-lecia Radia Zet („Scarlett”). Mają na swoim koncie dwie Platynowe płyty ,,LemOn” oraz ,,SCARLETT” i Złotą Płytę ,,Etiuda Zimowa” – laureat nagród na największych festiwalach w Sopocie i Opolu. m.in. Super Jedynka, nagroda Top Trendy, Przebój roku FM Super Hit Festiwal.

W czasach obecnych coraz trudniej zaistnieć, coraz trudniej o oryginalność, ponadczasowość, autentyzm. Zespół LemOn ma przed sobą wielką przyszłość. Skazani na sukces znaleźli swoją drogę i wiernie nią podążają, ciągnąc za sobą coraz większą rzeszę fanów.

Zdjęcie pochodzi ze strony zespołu LemOn – www.lem-on.pl

Aldona Rogulska
Redaktor merytoryczny, dziennikarka, publicystka, pisarka, poetka.
http://www.strefawolnejprasy.pl

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę