Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Aborcja > Katoliczka po niemiecku. Szefowa Szefowa Związku Katoliczek wspiera aborcjonistki?

Katoliczka po niemiecku. Szefowa Szefowa Związku Katoliczek wspiera aborcjonistki?

Jak podaje serwis lifesitenews.com, szefowa Niemieckiego Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet Maria Flachsbarth działa w radykalnej grupie proaborcyjnych aktywistów „SheDecides” (ang. Ona decyduje). Grupa została utworzona w roku 2017.

W ubiegłym roku – jak informowały media – domagała się dopuszczenia kobiet do kapłaństwa i urzędów kościelnych.

Powiedziała wtedy:

  • Zbyt długo byłyśmy cierpliwe. Wiele kobiet w Kościele katolickim nie jest już w stanie akceptować tego, że nie wolno im sprawować ważnych funkcji. Kościół wydaje się skostniały, do 2060 r. może utracić aż połowę wiernych

Jak się okazuje Marii Flachsbarth nie przeszkadza jednoczesna przynależność do Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet oraz radykalnej grupy proaborcyjnej, o czym mówi następująco:

  • Jestem bardzo zadowolona, że stanie się częścią ruchu „SheDecides” dało mi nowe możliwości do mówienia jeszcze głośniej o prawach dziewcząt i kobiet 

Co warte podkreślenia, Flachsbarth jest od 2002 r. posłanką CDU, sekretarzem stanu w resorcie pomocy rozwojowej, a także przewodniczącą wspomnianego już Niemieckiego Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet.

Nie sposób zrozumieć takiej podwójnej moralności i standardów, które zdecydowanie nie mają nic wspólnego z Katolicką Nauką Społeczną.

jp/lifesitenews.com/Gazeta Wyborcza/ordoiuris.pl
Zdjęcie: Maria Flachsbarth/Wikipedia.org/fot. Frank Ossenbrink/pixabay.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę