Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Zdrowie > Jak najlepiej cieszyć się z lata i wypoczynku

Jak najlepiej cieszyć się z lata i wypoczynku

Może czy góry, czy na nad jezioro? A może na działce? W Polsce czy za granicą?

Każdy może coś dla siebie znaleźć. Nie ma oczywiście jednej recepty na udany wypoczynek i w dużej mierze wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji. No i zasobności portfela oczywiście.

Gdzie my polecamy spędzać obecne i najbliższe wakacje? A to zależy. Można znaleźć obecnie bardzo ciekawe oferty i w Polsce i za granicą, a biura podróży prześcigają się w wymyślnych ofertach. I jak w Polsce dokonanie wyboru w zasadzie nie stanowi problemu, to przy decydowaniu się na spędzenie tego czasu zagranicą warto wziąć pod uwagę kilka czynników. A głównie:

 • Do jakiego kraju się udajemy – czy jest w nim bezpiecznie i czy jest tam polska placówka dyplomatyczna, żeby w razie czego móc szybko liczyć na pomoc.
 • Jeśli udajemy się do kraju islamskiego, to ważne, żeby:
  – kobiety nie udawały się tam same, gdyż jest to niebezpieczne i jest to traktowane w tamtych krajach, jako zaproszenie przez kobietę do współżycia i poszukiwania mężczyzny,
  – lepiej, żeby kobiety nie udawały się tylko w towarzystwie innych kobiet, z podobnych przyczyn jak wyżej,
  – wybierać tylko te ośrodki, które mają zapewnioną ochronę i są wydzielone dla obcokrajowców,
  – bardzo ważny jest ubiór dostosowany do tamtejszych zwyczajów – bez odkrytych ramion, długie spódnice,
  – unikanie rozmów i nie wdawanie się w dyskusje,
  – wyjechać w większej grupie – najlepiej mieszanej, kobiety i mężczyźni.
 • Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Zawsze warto wyjeżdżać w większej grupie, czy to w Europie czy do krajów islamskich. W takich krajach, jak Chorwacja czy Bułgaria albo Grecja w zasadzie jest bardzo bezpiecznie, ale czasem zdarzają się sytuacje losowe, zasłabnięcie i wtedy warto mieć zapewnioną dodatkową pomoc. Dobrze jest również zapoznać się ze zwyczajami i kulturą kraju do którego wyjeżdżamy. Często pozwala to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. W Turcji np. jeśli rozpoczniemy negocjować cenę, to towar trzeba kupić, ponieważ wycofanie się z negocjacji jest dla nich obraźliwe.

Życzę udanych wakacji.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę