Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Gociek i Gmyz o rekonstrukcji rządu. Duże czystki dinozaurów z czasów Jaruzelskiego i nie tylko w ministerstwach

Gociek i Gmyz o rekonstrukcji rządu. Duże czystki dinozaurów z czasów Jaruzelskiego i nie tylko w ministerstwach

Jak możemy przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika „DoRzeczy”, szykują się dość mocne i szerokie zmiany z uszczuplaniem zasobów kadrowych ministerstw oraz łączenie niektórych z nich. Panowie Gociek i Gmyz piszą m.in. o tym, że mają być połączone cztery ministerstwa pod wodzą jednego silnego ministra.

Zmiany mają dotyczyć MSZ i tu podobno duże szanse na tekę szefa tego resortu posiada prof. Zbigniew Rau, natomiast prawdziwa rewolucja dotyczy ministerstw: kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego oraz sportu. Wszystkie te resorty mają być spięte w jeden, a na ich czele ma stanąć wicepremier prof. Piotr Gliński, obecny szef MKiDN.

Co również bardzo interesujące, z uwagi na pandemię i kryzys gospodarczy na zieloną trawkę i emeryturę mają zostać „wydelegowani” ci, którzy pamiętają jeszcze czasy Jaruzelskiego. Ta miotła czyszcząca resorty ma także dosięgnąć wszystkich nominowanych przez SLD, PSL i PO.

Co to redukcji ministerstw o dinozaury z czasów Jaruzela, ale nie tylko, to wszyscy zainteresowani zażalenia powinni kierować raczej do byłej premier Ewy Kopacz, bo to ona przeczcież kazała rzucać kamieniami w dinozaury. I być może przez to jej biadolenie nastąpi kolejna epoka lodowcowa. Także tak … 😉

jp/dorzeczy/swp
zdjęcie: yt/blogpress

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę