Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gender > Odmówił drukowania materiałów LGBT. Jest prawomocny wyrok Sądu Najwyższego

Odmówił drukowania materiałów LGBT. Jest prawomocny wyrok Sądu Najwyższego

  • Sąd Najwyższy zdecydował: wyrok Sądu Apelacyjnego wznawiający postępowanie wobec słynnego drukarza z Łodzi jest prawidłowy. Orzeczenie TK, który uznał niezgodność z Konstytucją RP art. 138 KW obowiązuje i wiąże sądy powszechne. Pan Adam został finalnie oczyszczony z zarzutów – czytamy na Twitterze we wpisie Bartosza Lewandowskiego, prawnik z Ordo Iuris.

Z kolei prezes instytutu Ordo Iuris dodaje:

  • Jedna z najgłośniejszych krajowych interwencji @OrdoIuris kończy się pełnym sukcesem. Drukarz z Łodzi ostatecznie oczyszczony z zarzutów. Atak RPO na prawa obywatelskie i wolność przedsiębiorców odparty dzięki działaniom @OrdoIuris, Prokuratora Generalnego, TK i SN.

Na portalu TVP Info czytamy, że pracownik drukarni nie zgodził się na druk materiałów dla Fundacji LGBT Business Forum w Warszawie. W uzasadnieniu stwierdził, że nie wyraża zgodny na promowanie ideologii gender, która jest przez ruchy LGBT promowana. Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich, policja wystąpiła o ukaranie mężczyzny.

Sytuacja miała miejsce w roku 2015.

Sądy obu instancji w roku 2017 uznały drukarza winnym, ale nie wymierzały mu kary. Co więcej, wyrok ten utrzymał w mocy Sąd Najwyższy, pomimo wniesionej od wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi kasacji przez Prokuratora Generalnego.

W czerwcu 2019 roku Trybunał Konstytucyjny uznał przepis będący podstawą ukarania pracownika drukarni za niekonstytucyjny (art. 138 Kodeksu wykroczeń, w którym jest mowa o umyślnej odmowie świadczenia usług bez uzasadnionej przyczyny).

W związku takim orzeczeniem Trybunału Konstytycyjnego możliwe było wznowienie postępowania.

W dniu wczorajszym Sąd Najwyższy ostatecznie oczyścił drukarza z Łodzi z zarzutów. O sprawie poinformował jego pełnomocnik mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

jp/portal tvp info/twitter
zdjęcie: yt/tvp info/pixabay.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę