Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Temat dnia > Główne symbole w grach owocówkach

Główne symbole w grach owocówkach

Automaty do gier są jednymi z najczęściej rozchwytywanych gier kasynowych. Cechuje je prostota, zazwyczaj estetyczna grafika, ciekawe funkcje oraz wiele innych. Oczywiście to właśnie prostota obsługi sprawia, że wielu początkujących graczy decyduje się na wybór właśnie takiej gry. W naszym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o historii oraz o symbolach, które można spotkać w jednych z pierwszych kasyn na rynku, a także obecnie. 

Zapewne niewiele osób zna historię automatów, która jest nad wyraz ciekawa. Warto szczególnie znać symbole, z których korzysta się w tradycyjnych automatach, ponieważ to właśnie dzięki nim wiesz, czego się spodziewać. W tym artykule opowiemy Ci o symbolach w tradycyjnych owocówkach, jednak od początku. 

Gry na automatach można obecnie spotkać w wielu kasynach online. Niektórzy myślą, że to właśnie owocówki były pierwszymi automatami. Są one jednak w błędzie, ponieważ owoce jako symbole pojawiły się trochę później. Za pierwsze symbole w automatach uważa się po prostu karty do gier. Pierwszy jednoręki bandyta miał działać na zasadach pokera: na bębnach znajdowały się karty, a po losowaniu na ekranie można było zobaczyć, jaką kombinację kart wygrał dany gracz. Ojcem, a właściwie ojcami takiego pomysłu okazał się Sittman i Pitt już w końcu XIX w. Automat był więc ściśle powiązany z kartami, nikt jeszcze nie myślał o owocach. 

Bardzo ciekawe, że mniej więcej w tym samym czasie niejaki Charles August Fey również stworzył prototyp automatu, który nazwał Liberty Bell. Symbolami w grze okazały się podkowa, łopata, serce, diament oraz dzwon, który był najważniejszym symbolem. Można od razu zauważyć, że Charles August Fey również wzorował się na kartach do gry, lecz zainspirował go dzwonek, czyli Liberty Bell. To właśnie też twórca zdecydował się również na to, aby zmonetyzować swój wynalazek. Wyposażył go w dziurkę na monety, a także otwór wysypujący monety, przez które wylatywała nagroda dla tych, którym udało się zdobyć 3 Liberty Bell, czyli dzwonki. 

Automaty nie były bardzo popularne, lecz ciekawiły ludzi. Charles August Fey umieścił je w barach oraz restauracjach, aby gracze mogli korzystać z nich podczas relaksu. Sielanka jednak nie trwała długo, do gry wkroczył rząd, który uznał, że automaty nie są legalne i pod żadnym pozorem nie mogą działać na pieniądze. W tym wypadku twórca musiał wymyślić coś na obronę swoich automatów. 

Niedługo potem wymyślono, że przecież symbolami może być praktycznie wszystko. Sprytnie zdecydowano się na owoce, a to nie bez powodu. Wybrano owoce ze względu na to, że od tego momentu nagrodą dla graczy nie miały być pieniądze, lecz  gumy do żucia w różnych smakach. Na tamte czasy był to bardzo odważny pomysł. 

Tak więc zdecydowano się, że na bębnach zostaną namalowane wisienki, cytryny, pomarańcze, gruszki, czasem jabłka. Wszystko zależało od tego, jakiego smaku gumy były dostępne. Co ciekawe, smak gumy, jaki dostawał zwycięzca był właśnie determinowany przez to, co wypadnie na bębnach. Jeżeli były to 3 cytryny, to zwycięzca dostawał właśnie gumę o smaku cytrynowym. Poza symbolami przedstawiającymi owoce można było również spotkać symbol „7”, „BAR”, gwiazdę i kilka innych. Pojawiły się jednak trochę później, kiedy prawo dotyczące automatów stało się mniej restrykcyjne. 

Wiele lat minęło od momentu powstania pierwszych automatów, lecz owocówki nadal nie zniknęły i są tak samo popularne, jak wcześniej. Producenci lubią wracać do automatów retro, starają się, aby symbole oraz grafika przypominały właśnie te, w które można było wcześniej zagrać. Z biegiem czasu symboli owoców zaczęło trochę przybywać. Teraz można spotkać nie tylko cytryny i wiśnie, ale również arbuzy, brzoskwinie, śliwki oraz wiele innych właśnie tego typu. W unowocześnione gry owocówki gra się bardzo przyjemnie, jest ich bardzo wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Subtelne różnice sprawiają, że gracze mogą wybrać ten automat, który naprawdę im przypadł do gustu, na rynku jest wielu dostawców, którzy decydują się na powrót do przeszłości.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę