Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Mieszkanie w łodzi- czy się opłaca?

Mieszkanie w łodzi- czy się opłaca?

Nowe niebanalne propozycje deweloperów budujących mieszkania w Łodzi sprawiły, że dawne miasto przemysłu pokazało swoje nowe oblicze. Zmiany w sektorze inwestycji mieszkaniowych to nie tylko korzyści dla deweloperów, ale przede wszystkim okazja do zakupu dobrze dobranego mieszkania z rynku pierwotnego. Łódź niewątpliwie należy do miast napędzanych młodym pokoleniem ludzi, a znaczna liczba szkół wyższych daje im wiele możliwości rozwoju i odnalezienia się na rynku pracy. Ogromny potencjał środowisk akademickich ma znaczący wpływ na ilość studiujących, co zwiększa szanse na to, że swoją przyszłość zwiążą oni z tym właśnie miastem.

W tym celu dość intensywnie rozwijają się nowe osiedla mieszkaniowe. Miasto staje się siedzibą coraz większej ilości marek odzieżowych, jak również life-stylowych. Aktywnie rozwija się też sektor inicjatyw artystycznych oraz kulturalnych. To niewątpliwie zachęca do zakupu mieszkania właśnie w takim miejscu.

Kupując mieszkanie na wynajem bądź dla własnego użytku podejmujemy decyzję o najbezpieczniejszej i najkorzystniejszej dla naszej kieszeni formie inwestycji. Warto zatem zwrócić uwagę na to, od kogo to mieszkanie kupimy. Łódź poza ofertą tanich lokali w niedawno odnowionych kamienicach, posiada szerokie spektrum możliwości na rynku pierwotnym. Inwestycją w nowe osiedle mieszkaniowe Zdrowie w łódzkiej dzielnicy zajęła się warszawska grupa deweloperska WAN, 83 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 80 lok. 158, 00-175 Warszawa, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku nieruchomości.

Osiedle Zdrowie to nie tylko wymarzone miejsce dla osób ceniących komfort, wynikający z harmonijnego połączenia lokalizacji mieszkania w malowniczej okolicy i bliskości centrum miasta, ale przede wszystkim propozycja idealna dla osób ceniących spokój, wygodę i estetykę otoczenia. Inwestycję zrealizowano w ramach kilku niezależnych przedsięwzięć deweloperskich, w trakcie których powstały łącznie 463 mieszkania o powierzchni użytkowej w przedziale od 31 m2 do 75 m2. W ramach inwestycji Osiedle na Zdrowiu realizowanej w dzielnicy Polesie w obrębie ulic: Biegunowej, Spadochroniarzy, Krańcowej i Namiotowej zostały wybudowane 94 lokale mieszkalne w 10 trzykondygnacyjnych budynkach (po dziewięć mieszkań w każdym budynku) oraz 2 budynki jednorodzinne (z dwoma dwukondygnacyjnymi lokalami mieszkalnymi w każdym budynku), jak również jeden budynek handlowo-usługowy z przeznaczeniem pod sklep wielobranżowy. Na przyszłych mieszkańców czekają również naziemne miejsca postojowe dostępne na terenie osiedla.Znakomita lokalizacja umożliwia mieszkańcom sprawny dojazd do centrum Łodzi tj. około 5,4 km do Placu Wolności, ok 4 km do Manufaktury stanowiącej rzeczywiste centrum rozrywkowo – handlowo – towarzyskie, a w przyszłości również do zachodniej obwodnicy miasta, która według zatwierdzonych planów ma przebiegać w odległości około 1 km od miasta. Pozwoli to mieszkańcom na szybki wyjazd na autostradę A2 oraz drogę ekspresową S8.Osiedle sąsiaduje z terenami zielonymi zabudowy jednorodzinnej, a niezwykle funkcjonalne rozkłady mieszkań mają w swojej ofercie także duże tarasy lub przestronne ogródki. Dodatkowym atutem jest monitoring osiedla na zamkniętym ogrodzonym terenie.

Niewątpliwą zaletą miejsca są sąsiadujące z nią łódzkie tereny rekreacyjne, m.in. Park im. J. Piłsudskiego, zwany potocznie Parkiem na Zdrowiu w dzielnicy Polesie, będący największym parkiem miejskim Łodzi, ponad to Ogród zoologiczny, Ogród Botaniczny oraz Las Lublinek. Dla ceniących przyrodę i piękno otaczających terenów dzielnicę Polesie okala od wschodu rzeka Ner. Strona południowa dysponuje portem lotniczym im. W. Reymonta, a od północy mamy ulicę Szczecińską i Rąbieńską. Miejsce wybrane przez dewelopera jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla singli. Bliskość miejsc takich jak ZOO, Manufaktura, ulica Piotrkowska, a także Urząd Miasta Łodzi, PKS Dworzec Centralny, czyni Osiedle Zdrowie bardzo atrakcyjnym społecznie regionem.

Łódź jest miastem pięknej architektury, secesyjnych willi, klasycystycznych kamienic oraz niezwykłych starych fabryk budowanych z czerwonej cegły. Miasto inwestuje w odnowę zabytkowych budynków Najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce w Łodzi to sławna ulica Piotrkowska przyciągająca różnością lokali, na której znajduje się unikatowa stara fabryka Franciszka Ramischa. Stereotyp dotyczący ponurej, biednej, Łodzi znika powoli, a jej mieszkańcy mają coraz większy wpływ na okolice w jakiej żyją. Łódź jest dzisiaj miastem, w którym powstają nowe miejsca pracy, a w weekendy ulice, parki oraz lokale wypełniają się ludźmi.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę