Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Rękawice wielozadaniowe Ansell, które można wykorzystać w różnych gałęziach przemysłu

Rękawice wielozadaniowe Ansell, które można wykorzystać w różnych gałęziach przemysłu

Dobrze dopasowane rękawice ochronne nie tylko podniosą komfort pracy, ale przede wszystkim zapewnią maksymalną ochronę dłoni przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem niebezpiecznych substancji. Dlatego nie bez znaczenia jest, jakie rękawice antyprzecięciowe i robocze przedsiębiorca wybiera dla pracowników. Oto krótki poradnik, który ułatwia wybór rękawic wielozadaniowych Ansell.

Rękawice antyprzecięciowe, robocze czy do zadań specjalnych?

Ansell – rękawice wielozadaniowe Czechowice to przede wszystkim ogromny wachlarz możliwości. Na stronie producenta dostępne są modele z pianki nitrylowej, poliuretanu, polichlorku winylu i innych trwałych włókien. Jak zorientować się w tym wyborze?

Dobór rękawic do zastosowania

Rękawice Ansell są pogrupowane w trzy podstawowe kategorie – rękawice do ochrony mechanicznej, rękawice do ochrony przed chemikaliami i cieczami oraz rękawice do ochrony produktu. Każda kategoria jest podzielona na podgrupy. Bardzo popularne rękawice do ochrony mechanicznej są pogrupowane następująco:

 • rękawice antyprzecięciowe – w zależności od zastosowanego materiału w różnym stopniu chronią skórę przed przecięciem i przetarciem. Dostępne są zarówno lekkie rękawice antyprzecięciowe do montażu drobnych elementów lub obróbki niewielkich części metalowych o ostrych krawędziach, jak i ciężkie rękawice antyprzecięciowe do pracy ze szkłem, przenoszenia przedmiotów o ostrych krawędziach, cięcia smarowanych części czy prac konserwacyjnych;
 • wielozadaniowe – to rękawice, które powinny znaleźć się w każdym domu i zakładzie pracy. Dostępne są modele o różnym stopniu ciężkości ochrony, zręczności i chwytności, więc łatwo dopasować produkt do różnych czynności;
 • odporne na działanie oleju – Ansell stosuje unikalną technologię Ansell Grip, dzięki czemu rękawice odporne na działanie oleju zapewniają dobrą kontrolę podczas pracy ze śliskimi przedmiotami. Ich wierzchnia warstwa ma specjalną powłokę, która odprowadza olej z powierzchni i zapobiega wsiąkaniu płynów. To pozwala przenosić małe i ostre przedmioty, nawet jeśli są śliskie czy pobrudzone olejem;
 • do zadań specjalnych – producent oferuje również rękawice ochronne odporne na wysoką i niską temperaturę, tłumiące wibracje czy o właściwościach antystatycznych.

Dobór rękawic ochronnych do branży

Aby ułatwić znalezienie odpowiednich rękawic antyprzepięciowych i roboczych, na stronie internetowej Ansell dostępne są listy z modelami zalecanymi do różnych branż:

 • motoryzacyjnej, metalurgicznej, szklanej, maszyn i wyposażenia,
 • farmaceutycznej,
 • elektronicznej,
 • budowlanej,
 • przemysłu chemicznego,
 • recyklingu,
 • sprzątania,
 • przetwarzania żywności i rynku żywności.

Rękawice robocze – pomocne tabele na stronie Ansell

Taki podział ułatwia dobór rękawic do ochrony dłoni przed czynnikami chemicznymi, temperaturą czy przecięciem. Aby dobrać odpowiedni model, wystarczy wejść na stronę rękawice ochronne Śląsk: https://www.ansell.pl/. Dostępne tam tabele produktów pozwalają na szybkie zapoznanie się ze specyfikacją i dobór produktów ze względu na materiały wykonania, antystatyczność, zawartość silikonu i lateksu, odporności na ścieranie, przecięcia czy odpowiedni stopień lekkości/ciężkości.

Rękawice Ansell – szczegółowy opis ułatwia dobry wybór

Każdy produkt Ansell jest szczegółowo opisany. Przykładowo, z opisu rękawic HyFlex 11-801 można dowiedzieć się, z jakich materiałów została uszyta powłoka i wyściółka (pianka nitrylowa i nylon), jaką mają konstrukcję (dziane), jaki mają rozmiar i długość (rozmiar 15, rozmiar EN 6, 7, 8, 9, 10, 11, długość w milimetrach 200-265), do jakich prac są przeznaczone (prace w magazynach, lekkie prace montażowe, ogólna obsługa), w jakich branżach znajdą zastosowanie (budownictwo, logistyka i obsługa magazynów, maszyny i wyposażenie, motoryzacja i transport, przemysł chemiczny, rolnictwo i uprawa winorośli, szkło, wytwarzanie metalu).

Opis zawiera również inne przydatne informacje, jak to, że elastyczny materiał spandex eliminuje ryzyko uczulenia na lateks, a powłoka pozbawiona silikonu minimalizuje potencjalne skażenie produktu. Co ważne, rękawice robocze Ansell zapewniają wysoki poziom manualnej precyzji. Tak szczegółowa specyfikacja produktu ułatwia wybór rękawic idealnie dopasowanych do potrzeb pracowników każdej branży.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę