Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Ekologia > Co jest warta Platforma bez LGBT, szamba i Timmermansa?

Co jest warta Platforma bez LGBT, szamba i Timmermansa?

Wczoraj pisałem, że nie bardzo wierzę, żeby PO odważyło się zacząć wdrażać edukację LGBT w szkołach od września.A tu proszę! Ratusz Warszawski dzisiaj się z tego wycofuje, ale nie ustami Trzaskowskiego. Dlaczego? Możecie spokojnie odpowiedzieć sobie sami. Decyzja podobo zapadła podjęta już nawet 3 tygodniu temu. Mieli ponoć czekać, żeby ogłosić to z pompą jako wsłuchiwanie się w głos społeczny. Taki łaskawy gest od panów i władców stolicy dla motłochu i poddanych. I pewnie byłoby wszystko po ich myśli, ale nagle pojawił się się problem z oczyszczalnią ścieków i jak tu teraz ogłosić rezygnację z jednego szamba na korzyść drugiego?

Całe to zamieszanie ze ściekami było jak najbardziej na rękę totalnej opozycj, ponieważ – jak też już wczoraj pisałem – z jednej strony przykrywała medialnie szambo braku programu PO, afery PO/PSL, Brejza Gejt i wiele innych oraz niewątpliwe sukcesy rządu, jak chociażby ogłoszenie przez Premiera Mateusza Morawieckiego budżetu bez deficytu na rok 2020.

Hitem okazała się też riposta Premiera na zaczepne pytanie dziennikarki TVN24, jak się robi taki budżet, na które odpowiedział następująco: „Po prostu. Przykazanie 7. Nie kradnij.” I trzeba przyznać, że opozycji na chwilę się to udało zagłuszyć strumień dobrych wiadomości. Wszyscy żyją ściekami, a o historycznym budżecie na zero prawie się nie mówi. Trzeba jednak oddać również honor premierowi Morawieckiemu, który od razu zaproponował pomoc przy budowie rurociągu zapasowego, a ponieważ dla władz Warszawy ważniejsze były gierki polityczne zamiast dobra ludzi, to Premier podjął decyzję o budowie tego rurociągu. Ostatecznie współpracę uzgodniono i dwie jednostki wojskowe zbudują rurociąg na pontonach, który ma być gotowy na wtorek w najbliższym tygodniu.

Ostatecznie Trzaskowski wycofał się też z wdrażania deklaracji LGBT i zboczeń w szkołach. Miał być sukces i łaskawość a wyszło jako słabość i łagodzenie skutków katastrofy ekologicznej. Presja ma sens.

No ale Platforma nie byłaby sobą, gdyby nie próbowała za wszelką cenę dokopać PISowi, więc słynna już dulczessa z Gdańska na obchody rocznicy napaści Niemiec na Polskę zaprosiła niejakiego Timmermansa. W czym on się przyczynił dla dobra Polski? Chyba tylko w tym, że pluł na Polskę i PIS. Myślę, że to kolejny strzał w stopę albo w kolano. A może już nawet w głowę? Tego pana już wyróżniła Gazeta Wyborcza, a sam pan Biedroń gościł w kampanii wyborczej do europarlamentu, a czy chcemy czy nie orientacja już europosła Biedronia będzie się w Polsce zawsze kojarzyła z tym, z czym ma obecnie problem Warszawa – z szambem.

Innymi słowy PO KO to środowisko, które nie potrafi żyć bez jątrzenia, syfu i różnego rodzaju politycznego i nie tylko politycznego szamba, co z kolei lider zespołu Bayer Full bardzo celnie spuentował: „Jak się grzebie w cudzej d… to g… wypływa”

Miejmy nadzieję, że już tylko do października.

Zdjęcie: pxhere.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę