Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Chrześcijaństwo > Organizacja pielgrzymki autobusowej – gdzie wynająć pojazd?

Organizacja pielgrzymki autobusowej – gdzie wynająć pojazd?

Wyjazdy do miejsc kultu są popularną formą podróżowania. Są zdecydowanie mniej absorbujące niż pielgrzymki piesze oraz zdecydowanie szybsze. Organizacja takiego wyjazdu może być jednak bardzo trudna, gdyż wszystkie formalności wymagają wiedzy i czasu. Dlatego czasem warto zdać się na profesjonalistów, którzy zajmą się organizacją.

Jakie formalności trzeba wypełnić, aby zorganizować pielgrzymkę autobusową dla swojej wspólnoty?

Zaplanowanie pielgrzymki to nie tylko wynajem autobusu i wybór docelowego miejsca. Oczywiście są to ważne zmienne, ale istotne jest wypełnienie innego rodzaju formalności. Przede wszystkim należy zadbać o ubezpieczenie wszystkich uczestników pielgrzymki. Ważne jest zatem odwiedzenie firmy oferującej tego typu ubezpieczenia i wybranie najlepszej opcji. Później można zastanowić się jakie miejsca chce się odwiedzić. Dobrze by było zweryfikować trasę, być może przeczytać o innych atrakcjach, które można zwiedzić po drodze. Jeśli planuje się wyjazd do sanktuarium istotne jest sprawdzenie, o której odprawiane jest nabożeństwo. Warto pamiętać również o zgodzie na odprawienie Mszy Świętej, jeśli w pielgrzymce uczestniczy ksiądz, który chciałby takiej Mszy przewodniczyć. 

Gdzie szukać autobusu i jak sprawdzić, czy jest on w dobrym stanie technicznym?

Organizacja pielgrzymki nie jest łatwa – ludzie oczekują taniego wyjazdu, podczas gdy ceny ciągle rosną. Dlatego poszukiwanie autobusu warto rozpocząć od rozesłania próśb o wycenę wyjazdu wraz z opisem używanych autobusów, wyceny mogą przygotować PKS Włocławek i inne firmy przewozowe. Mając gotowe, zróżnicowane ceny można zweryfikować jakość oferowanych autobusów i ich wyposażenie, tak aby przejazd jednocześnie był tani i komfortowy. Stan techniczny można również zweryfikować w dzień wyjazdu, wzywając policję do przeprowadzenia szybkiej kontroli. Wybierając pojazd i rozpoczynając wyjazd od PKS Włocławek, ma się pewność doświadczenia kierowców. 

 Pielgrzymki autobusowe – okazja do zjednoczenia się ze wspólnotą

Wyjazd na pielgrzymkę to sposób na wspólną modlitwę, ale również na poznanie ciekawych miejsc. To również odpowiedni czas na poznanie nowych osób i usłyszenie inspirujących historii. W autobusie prowadzący może przeprowadzać animacje i śpiewać religijne pieśni. Wspólna modlitwa to jedna z ważniejszych czynności w czasie pielgrzymki. Ponadto komfortowe warunki sprzyjają integracji, dlatego warto zadbać o to, by autokar był czysty i schludny. Często spędza się w nim sporo czasu w drodze na miejsce docelowe. 

Fot. screenshot via YouTube, Medjugorje 4 World

Podobne

W górę