Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Wynajem mieszkań

Wynajem mieszkań

Obecnie przy wysokich cenach mieszkań w Poznaniu wiele osób, planujących wynajmować mieszkanie, szuka nie nowych mieszkań a mieszkań z rynku wtórnego.

Takie mieszkania są tańsze niż te w nowoczesnym budownictwie, przez co cieszą się sporym zainteresowaniem, mimo iż wiele z nich wymaga remontu przed zamieszkaniem w nich. W większości staramy się dobrać lokum gdzie koszty odnowienia i dostosowania będą jak najmniejsze. Jednak nawet przy stosunkowo zadbanym mieszkaniu przed wprowadzeniem się do niego, jesteśmy zmuszeni włożyć w nie dodatkowe pieniądze. Pierwszą rzeczą na którą będą zwracać uwagę przyszli najemcy są ściany. Przy pożółkłych sufitach i odpadającej farbie nie możemy liczyć na wyższy zarobek, dlatego musimy odmalować wszystkie powierzchnie. Jest to czynność stosunkowo prosta i możemy wykonać ja sami oszczędzając na wynajmie odpowiedniej ekipy wykończeniowej. Następnym krokiem będzie zadbanie o elektrykę w naszym mieszkaniu.

Tu o lepiej wynająć profesjonalistę. Elektryk wykona pomiary elektryczne i w odpowiedni sposób podłączy nowe kable. Jest to bardzo ważne ponieważ nie mamy większego wpływu na to jakie urządzenia będą podłączone przez osoby którym wynajmiemy nasz lokal. Kolejną rzeczą na którą najemcy będą patrzeć jest kuchnia. Powinna być zadbana. Warto zainwestować w nowe blaty oraz nowoczesną lodówkę i kuchenkę. Dodatkowym plusem będzie jeśli będzie wyposażona w piekarnik. Warto pamiętać o mniejszych AGD takich jak czajnik elektryczny, mikrofala czy toster.

Te są szczególnie mile widziane przez studentów bo dzięki nim mogą w szybki i bardzo prosty sposób przygotować jedzenie. Jeśli nasza kuchnia zasilana jest gazem nie powinniśmy montować tego sami. Źle wykonana instalacja gazowa jest skrajnie niebezpieczna i lepiej te zadanie zlecić osoba z odpowiednimi uprawnieniami oraz umiejętnościami. Następnym pomieszczeniem jest łazienka. Powinna być w pełni wyposażona inaczej nasze szanse na znalezienie osoby, która wynajmie od nas mieszkanie są bliskie zera. Musimy zadbać o wannę lub kabinę prysznicową, toaleta musi być wymieniona jeśli widać na niej ślady użytkowania. Warto tu tez wymienić sama deskę toaletową. Na koniec pozostaje nam wyposażenie pokoi mieszkalnych. W zależności od tego czy planujemy wynajmować mieszkanie studentom, rodziną czy parą te pokoje muszą myć inaczej urządzone. Przy wynajmowaniu mieszkania młodym osobą uczęszczającym na wykłady każdy pokój musi być tak urządzony aby spełniać warunki do spania i nauki. Powinniśmy wstawić tam biurko. To będzie mile widziany mebel dla osób które muszą dużo się uczyć.

Najbardziej oczywistym elementem takiego pokoju jest miejsce do spania. Nie jest polecane aby wstawiać tam klasyczne łóżko, zamie ono dużo miejsca. Znacznie lepiej sprawdzi się rozkładana kanapa. Musimy też zadbać o odpowiednią szafę. Przy wynajmowaniu mieszkania dla Par i mieszkanie urządzamy nieco inaczej. Jeśli mamy taka możliwość warto stworzyć osobną sypialnie gdzie wstawiamy łóżko. Do pokoju dziennego wstawiamy stół, kanapę i fotele. Podobne ustawienie stosujemy przy wynajmowaniu mieszkania dla rodziny z małym dzieckiem.

Dzięki pamiętaniu o takich elementach będziemy mogli zażądać odpowiedniej kwoty za wynajem która z czasem zwróci się nam z nawiązką.

Autorem artykułu jest ElektroPoznań, elektryk, wykonawca i podwykonawca instalacji elektrycznych wg projektu – profesjonalny elektryk z Poznania.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę