Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Film > (WIDEO) „Chłopi” Reymonta – film tworzony z tysięcy obrazów olejnych malowanych ręcznie

(WIDEO) „Chłopi” Reymonta – film tworzony z tysięcy obrazów olejnych malowanych ręcznie

‚Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile.’ – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu.

Jak możemy przeczytać na stronie Facebooka, Dorota Kobiela zaczęła nową produkcję w tej samej technice, co jej poprzedni hit „Twój Vincent”, której bohaterem jest słynny malarz Vincent van Gogh. Tym razem będą to „Chłopi” Władysława Reymonta. Warto dodać, że za film „Twój Vincent” Dorota Kobiela była nominowana do Oscara.

Na Facebooku 11 sierpnia czytamy:

  • Dzisiaj rozpoczęliśmy zdjęcia aktorskie w studio. Potrwają 36 dni, a następnie każdą z około 72 000 klatek ręcznie namalujemy na płótnie. Czeka nas duuuuużo ekscytującej pracy!
    Łapcie pierwsze ujęcie z plenerowych zdjęć ? Polubcie nasz profil, by śledzić newsy związane z filmem!

Dorota Kobiela to reżyserka i scenarzystka i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. „Twój Vincent” to film, który powstawał z udziałem ponad 100 malarzy z całego świata. I co bardzo interesujące, jest to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska na świecie, a film zdobył wiele nagród i okazała się sukcesem komercyjnym.

Na stronie chlopifilm.pl możemy przeczytać:

  • Chłopi to najnowszy film w reżyserii Doroty Kobieli – nominowanej między innym i do Oscarów, Złotych Globów czy Nagród BAFTA. Idąc śladem jej ostatniego sukcesu – filmu Twój Vincent, który uzyskał aż 42 miliony w światowym box office, film Chłopi zostanie zrealizowany z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie. Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule.

A także o powstającym filmie:

  • Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta o tym samym tytule, ukazującej życie na wsi na przełomie XIX i XX wieku. Dramaturgia zdarzeń wpisana jest w rytm zmieniających się pór roku, sezonowych prac polowych i wiejskich obyczajów. Na tym tle rozgrywają się losy rodziny Borynów i młodej dziewczyny Jagny.

W „Chłopach wystąpią” m.in.:

Jagna – Kamila Urzędowska
Maciej Boryna – Mirosław Baka
Antek – Robert Gulaczyk
Dominikowa – Ewa Kasprzyk

O samym projekcie na stronie projektu czytamy:

  • Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi i malowniczymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany w oparciu o malarstwo okresu Młodej Polski, które idealnie odda nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc, czy Leon Wyczółkowski

„Ty matko cackaj, czesz, strześ i jeszcze dopłać komu, Śeby wziął z domu” – Dominikowa. W jej rolę wcieli się wspaniała Ewa Kasprzyk!

Opublikowany przez Chłopi Sobota, 12 września 2020

jp/facebook/chlopifilm.pl
zdjęcie: yt/brakthrufilms

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę