Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Antykultura > IPN Przystanek Historia – „Encyklopedia Antykultury” – 12 czerwca 2023

IPN Przystanek Historia – „Encyklopedia Antykultury” – 12 czerwca 2023

Przystanek Historia IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza serdecznie na dyskusję poświęconą książce „Encyklopedia Antykultury”, która została wydana w ramach projektu „Odnaleźć Siebie” zrealizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN).

12.06.2023 (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia IPN im. Janusza Kurtyki przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbędzie sie dyskusja w której udział wezmą:

▪️ prof. Mirosław Szumiło (IPN)

▪️ Radosław Brzózka (MEiN)

▪️ Dariusz Rozwadowski (współautor książki)

▪️ Robert Zawadzki (inicjator projektu)

▪️ Jakub Zgierski (redaktor wydania)

W książce „Encyklopedia Antykultury” znajdziemy odpowiedzi na szereg pytań, miedzy innymi:

♦️ Czym jest ideologia antykultury?

♦️ Co tak naprawdę leży u podstaw współczesnych ideologii?

♦️ Jak działa w praktyce stara rzymska maksyma dziel i rządź?

♦️ Jaki jest prawdziwy cel rewolucji seksualnej?

♦️ Jak manipulują nami media i wielkie koncerny technologiczne?

♦️ Czy nasza wolność jest zagrożona?

♦️ Czy mamy do czynienia z projektem nowego człowieka?

♦️ Dokąd zaprowadzi nas współczesna rewolucja technologiczna?

W Encyklopedii Antykultury znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Pamiętaj, że świadomość to pierwszy krok do wolności!

Celem ideologii antykultury jest zabicie w ludziach zdolności do twórczej oraz pożytecznej pracy, która stanowi warunek konieczny funkcjonowania systemu kapitalistycznego, a szerzej – wydajnej gospodarki, gdzie każdy pracuje na swoje utrzymanie, a tym samym wolność. Oczekiwany rezultat musi doprowadzić do sytuacji, w której masy poddane antykulturowej obróbce nie będą miały innego wyboru niż poparcie sił nawołujących do rewolucji oraz stworzenia systemu powszechnej wolności, równości i dobrobytu – nowej wersji komunizmu. Jednak ustrój, w którym rzekomo nikt nie musiałby pracować, ponieważ wszystko byłoby za darmo, sprowadzałby się w gruncie rzeczy do przejmowania dóbr wypracowywanych przez innych ludzi. W efekcie beneficjentami byłyby wyłącznie pasożytnicze elity bazujące na wytworzonym mechanizmie systemowej kradzieży, kontroli społecznej oraz propagandzie. To właśnie jest istota antykultury!

Źródło: ipn.gov.pl
Fot. ipn.gov.pl

Podobne

W górę