Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gadżety > Ubranka dla psa – czy warto?

Ubranka dla psa – czy warto?

Ubranka dla psa stają się coraz bardziej popularne. Zapraszamy do naszego poradnika, z którego dowiesz się, jakie ubranka warto kupić jako pierwsze oraz dla jakich psów są one niezbędną częścią garderoby.

Coraz częściej na naszych ulicach możemy spotkać pieski ubrane w kolorowe ubranka, sweterki czy kombinezony. Jeszcze kilka lat temu było to uważane za coś dziwnego, co przyszło do nas z krajów zachodnich. Obecnie ubranka dla psów są czymś normalnym, szczególnie w okresach jesienno zimowych. Gdy temperatura na zewnątrz spada lub gdy zaczynają się dłuższe okresy deszczowe, ciepłe ubranka dla piesków są czymś wręcz wskazanym. W dzisiejszym artykule postaramy się opisać, jak dobrze dobrać takie ubranie, oraz dla jakich psów szczególnie warto zakupić garderobę.

Jak wybrać odpowiednie ubranko dla psa?

Do wyboru mamy bardzo dużo ubrań dla psów. Przy zakupie warto kierować się przede wszystkim potrzebami naszego czworonoga. Na drugim miejscu powinniśmy postawić nasz gust. Oczywiście, ubranko dla pieska powinno spodobać się również właścicielowi, w sklepach możemy spotkać tak dużą liczbę kolorów, stylów i modeli ubranek dla psa, że z pewnością zdołamy połączyć potrzeby naszego psa z naszym prywatnym gustem.

Ubranko dla psa powinno być przede wszystkim wygodne, nie powinno krępować ruchów naszego zwierzaka. Aby dobrze dopasować ubranko do gabarytów, warto dobrze zmierzyć psa przed zakupem.

Jeśli kupujemy ubranko na zimę, powinno ono zawierać warstwę ogrzewającą oraz nieprzemakalną. Dzięki temu mamy pewność, że nasz pies będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie nawet podczas zimowych spacerów.

Dla jakich psów warto kupić ubranko?

Część właścicieli psów uważa, że specjalne ubranie dla ich czworonożnego przyjaciela to fanaberia samych właścicieli. Jako główny argument swojej tezy podają, że psy od tysięcy lat żyły bez ciepłych ubranek i musiały sobie radzić w różnych warunkach atmosferycznych. Do pewnego stopnia jest w tym trochę racji, jednakże trzeba zaznaczyć, że aktualnie właściciele sprowadzają różnego rodzaju rasy psów do siebie. Niektóre z ras nie są przystosowane do życia w chłodnych i deszczowych warunkach. Jako przykład możemy przytoczyć psy, które nie mają włosów. Takie rasy psów nie są przystosowane do życia w mroźnych warunkach atmosferycznych. Dla takich ras, ubranka na zimę będą czymś koniecznym.

Bluzy kurtki płaszcz – co wybrać?

Na rynku ubranek dla psów, możemy spotkać wiele rodzajów ubranek: bluzy, płaszcze, kombinezony, sweterki, i wiele wiele innych. Najważniejszą zasadą przy wyborze ubranka jest komfort naszego pupila.

Jeżeli przymierzamy się do zakupu pierwszego ubranka dla naszego pieska, powinniśmy się skupić głównie na wyborze sweterku lub cienkiej koszuli. Pierwsze ubranko dla psa może być czymś mało komfortowym, pies może zareagować w bardzo różny sposób. Musimy o tym pamiętać, i nie możemy na siłę ubierać naszego psa w ubranie. W przypadku, gdy zauważymy to, że nasz pies czuje się niekomfortowo w danym ubraniu, powinniśmy powoli przyzwyczajać go do noszenia ubrań.

Przed pierwszym wyjściem na dłuższy spacer, warto przyzwyczaić naszego czworonożnego przyjaciela do noszenia ubrań w domu. Dopiero po pewnym czasie, gdy zauważymy, że pies przyzwyczaił się do ubrań i gdy swobodnie będzie się poruszał w nim po domu, możemy zdecydować się na wyjście na zewnątrz.

FUTERKOWO – UBRANKA DLA PSA https://futerkowo.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę