Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Regulator temperatury – na jakie cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Regulator temperatury – na jakie cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Osoby, które decydują się na zakup regulatora temperatury, rzeczywiście podejmują bardzo dobrą decyzję. Regulatory temperatury bowiem są to urządzenia, które pozwalają na sterowanie pracą kotła z dowolnego miejsca w domu. Z ich pomocą łatwo i szybko można uzyskać pożądany komfort cieplny we wszystkich pomieszczeniach, unikając sytuacji zbyt silnego lub za słabego grzania. Optymalizacja pracy kotła pozwala na uzyskanie całkiem sporych oszczędności oraz zminimalizowanie strat cieplnych. Poniżej kilka cech regulatorów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Funkcjonalność i cena

Regulatory temperatury posiadają różne funkcje. Podczas, gdy najprostsze urządzenia kosztują zaledwie dwieście-trzysta złotych, to już te najbardziej zaawansowane potrafią kosztować grubo ponad tysiąc! Przed zakupem regulatora trzeba jasno określić swoje oczekiwania i potrzeby. Wszystko po to, by nie wydawać fortuny na urządzenie z setką funkcji, których finalnie nie będzie się używać. Warto zwrócić uwagę na pamięć urządzenia – warto, by w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej nie trzeba było ponownie wprowadzać wszystkich niezbędnych danych.

Sposób instalacji

Na rynku dostępne są urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Instalacja tych drugich jest o wiele łatwiejsza, bowiem ogranicza się do ustawienia nadajnika i odbiornika w odpowiednich miejscach. Nie trzeba w tym przypadku prowadzić problematycznych instalacji podtynkowych. Producenci sprzętu wysokiej jakości gwarantują prawidłową pracę urządzeń nawet w przypadku, kiedy sterownik znajduje się w odległości kilku kondygnacji od pieca!

Wygląd i wyświetlacz

Wydawać by się mogło, że wygląd regulatora to najmniejszy problem. Jednak właściciele starannie urządzonych domów nie mogą pozwolić na to, by na ścianie salonu pojawiło się toporne, mało designerskie urządzenie. Dlatego nowoczesne regulatory temperatury to urządzenia zgrabne i zachwycające swoim wyglądem, wyposażone w dotykowy ekran LCD. Nie bez znaczenia jest także wielkość wyświetlacza – im jest on większy, tym łatwiej i sprawniej można wprowadzać dane do urządzenia.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę