Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Premier: Za Trzaskowskim stoją ci sami ludzie co za Tuskiem

Premier: Za Trzaskowskim stoją ci sami ludzie co za Tuskiem

Na finale kampanii wyborczej i kilka godzin przez zapadnięciem ciszy wyborczej niektórym puszczają nerwy, a inni się mylą i popełniają błędy. I tak sam Rafał Trzaskowski wygadał się, że jest zmowa „wszyscy przeciw Dudzie”. W sumie nie jest to niczym dziwnym, ponieważ PSL współrządziło z PO, a na zapleczu Szymona Hołowni są ludzie Tuska. Sam Trzaskowski jest Tuska wychowankiem, a Boska pracował w TVP w czasie rządów PO=PSL.

Dzisiaj w Pruszkowie premier Mateusz Morawiecki przypomniał niektóre fakty z życia kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

W nawiązaniu do rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy powiedział :

  • Bez zwycięstwa Andrzej Dudy w 2020 roku też tego wszystkiego może nie być. Bo za panem Trzaskowskim stoją ci sami ludzie, którzy wcześniej nie zadbali o Polskę. Te same triki marketingowe. Te same mechanizmy działań. Ci sami doradcy polityczni. Pan Trzaskowski jest wychowankiem pana Tuska. Pan Trzaskowski wie, jak te triki stosować.

Dodał też:

  • Potrafi w jednym zdaniu mówić o polityce społecznej PiS jako o swojej polityce. A przecież ciut wcześniej nazywał nasze programy społeczne katastrofą budżetową, rozdawnictwem. Żeby chwilę później powiedzieć, że przecież Platforma w latach 2007-2015 jeszcze więcej pieniędzy przeznaczała na politykę społeczną. Rozumiecie coś z tego państwa? Ja niewiele. Jak można z jednej strony skrytykować, że one są tak szczodre i to jest już blisko katastrofy budżetowej, której nie ma, bo budżet jest w najlepszym możliwym kształcie, w porównaniu do ich lat od wielu, wielu lat. Ale potem jednocześnie powiedzieć, że w ich czasach ta polityka była bardziej szczodra. 

Postawę Rafała Trzaskowskiego premier podsumował następująco:

  • A więc taka sama retoryka jak we wcześniejszych latach, przed 2015 rokiem. Te same brutalne ataki na naszego kandydata, na prezydenta Dudę. Panie prezydencie, jesteśmy z panem. I ci sami ludzie w przebraniach, pan Trzaskowski to wychowanek pana Tuska, ale tylko się scenografia zmienia i makijaż, ale to są te same postulaty, żeby było tak jak było, żeby wrócić do tamtych czasów

jp/pap/swp
zdjęcie: yt/pr24tv hd – telewizja internetowa z pruszkowa

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę