Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Paragony elektroniczne – pierwsze już jesienią tego roku

Paragony elektroniczne – pierwsze już jesienią tego roku

Paragony elektroniczne to innowacyjny pomysł rządu na uszczelnienie systemu podatkowego. Usprawnią one nasze zakupy i uczynią je nieco szybszymi, a co najważniejsze – położą w dużej mierze kres przestępstwom podatkowym.

E-paragony mają przejść pierwsze testy tej jesieni, a podjąć się ich z początku zamierzają bank PKO BP i stacja PKN Orlen. Na początku, transakcje z takimi paragonami, będą dostępne jedynie dla klientów PKO BP przy zakupach kartą elektroniczną. W przyszłości jednak, ta usługa zostanie rozszerzona na transakcje gotówkowe i mobilne, także dla klientów innych banków. System ma być gotowy już w przyszłym roku, aczkolwiek cała procedura wdrożenia zajmie na pewno kilka lat.

Głównym problemem, związanym z e-paragonami, jest potrzeba wymiany wszystkich kas fiskalnych na nowe, obsługujące tę technologię. W takim wypadku, pracodawcy i właściciele firm musieliby się liczyć z licznymi kosztami wymiany całego sprzętu, a także problemami organizacyjnymi. Ten argument był decydujący dwa lata temu, kiedy pierwszy projekt tej ustawy nie wszedł w życie. No i ciekawe, czy będzie to obciążało kosztowo firmy wymieniające kasy fiskalne na nowe, czy może rząd przewidzi jakieś ulgi albo dotacje na ten cel.

Tak czy inaczej, e-paragony są dla polskich klientów już niedaleką przyszłością i wszyscy możemy się przygotować na ich pojawienie się w naszych życiach.

Michał Nil
Redaktor - nowoczesne technologie, gospodarka, kultura

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę