Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Paragony elektroniczne – pierwsze już jesienią tego roku

Paragony elektroniczne – pierwsze już jesienią tego roku

Paragony elektroniczne to innowacyjny pomysł rządu na uszczelnienie systemu podatkowego. Usprawnią one nasze zakupy i uczynią je nieco szybszymi, a co najważniejsze – położą w dużej mierze kres przestępstwom podatkowym.

E-paragony mają przejść pierwsze testy tej jesieni, a podjąć się ich z początku zamierzają bank PKO BP i stacja PKN Orlen. Na początku, transakcje z takimi paragonami, będą dostępne jedynie dla klientów PKO BP przy zakupach kartą elektroniczną. W przyszłości jednak, ta usługa zostanie rozszerzona na transakcje gotówkowe i mobilne, także dla klientów innych banków. System ma być gotowy już w przyszłym roku, aczkolwiek cała procedura wdrożenia zajmie na pewno kilka lat.

Głównym problemem, związanym z e-paragonami, jest potrzeba wymiany wszystkich kas fiskalnych na nowe, obsługujące tę technologię. W takim wypadku, pracodawcy i właściciele firm musieliby się liczyć z licznymi kosztami wymiany całego sprzętu, a także problemami organizacyjnymi. Ten argument był decydujący dwa lata temu, kiedy pierwszy projekt tej ustawy nie wszedł w życie. No i ciekawe, czy będzie to obciążało kosztowo firmy wymieniające kasy fiskalne na nowe, czy może rząd przewidzi jakieś ulgi albo dotacje na ten cel.

Tak czy inaczej, e-paragony są dla polskich klientów już niedaleką przyszłością i wszyscy możemy się przygotować na ich pojawienie się w naszych życiach.

Michał Nil
Redaktor - nowoczesne technologie, gospodarka, kultura

Podobne

Leave a Reply

5 odpowiedzi na “Paragony elektroniczne – pierwsze już jesienią tego roku”

  1. I am really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any web browser compatibility
    issues? A handful of my blog visitors have complained
    about my website not operating correctly in Explorer
    but looks great in Opera. Do you have any tips to help fix this issue?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę