Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dziecko > Onet atakuje ministra Zbigniewa Ziobro, nie wspomina tylko o jednym bardzo istotnym szczególe…

Onet atakuje ministra Zbigniewa Ziobro, nie wspomina tylko o jednym bardzo istotnym szczególe…

Po skandalicznym obniżeniu wyroku dla gwałciciela i mordercy 3-letniego chłopczyka w Łodzi z 25 do 10 lat i jeszcze bardziej szokującym uzasadnieniu takiej decyzji przez sędziego Eichstaedta z Łodzi w Polsce zawrzało.

Minister Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie kasacji tego wyroku do Sądu Najwyższego.

W uzasadnieniu obniżenia kary dla skazanego sędzia  Krzysztof Zygmunt Eichstaedt powiedział, że co prawda czyn był niedopuszczalny, ale kara dożywocia jest przeznaczona tylko dla najbrutalniejszych przestępstw.

Sprawa jest o tyle nieprzyjemna, że to właśnie było zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Steve V., o którym mowa przez kilka dni chłopczyka gwałcił, bił a ostatecznie zabił. Ponadto był pod wpływem narkotyków. Ale dla sędziego Eichstaedta wygląda to widocznie na łagodne zabójstwo.

Do całości odniósł się portal Onet.pl informując, że:

„Przewodniczącym składu sędziowskiego, który obniżył wyrok dla Steve’a V., był Krzysztof Eichstaedt. W lipcu 2018 r. znalazł się on wśród 134 sędziów, których Zbigniew Ziobro powołał jako sędziów dyscyplinarnych”.

Jak to często bywa w dziwnym świecie dziennikarskim, dziennikarz Onetu, Dominik Pinkowski albo zapomniał, albo nie sprawdził dokładnie, że Krzysztof Zygmunt Eichstaedt został powołany na sędziego Sądu Apelacyjnego w Łodzi  przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego 29 listopada 2010 roku.

No nie śmiem oczywiście przypuszczać, że dziennikarz Onetu nie dopowiedział tego celowo. Prawda, że to byłoby nie do pomyślenia?

Źródło: onet.pl/fronda.pl
Zdjęcie: youtube/tvp.iinfo/zrzut ekranu

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę