Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Morawiecki mocno o słowach Kaczyńskiego o „chamskiej hołocie”

Morawiecki mocno o słowach Kaczyńskiego o „chamskiej hołocie”

Wczorajszym tematem dnia zdecydowanie były słowa Jarosława Kaczyńskiego o opozycji sejmowej jako „chamskiej hołocie”. Wielu polityków poczuło się tym obrażonych, a przecież wystarczy sięgnąć do stenogramów sejmowych, żeby przeczytać jakich wulgaryzmów używa opozycja i jakim chamstwem się posługuje. Ale nie o tym mowa.

Okazało się też, że na przykład celebrytek Mateusz Damięcki również poczuł się urażony i wezwał prezesa PiS do przeproszenia go w ciągu 24 godzin pod groźbą skierowania sprawy do sądu. Ale przecież on nie jest posłem opozycji. I tak sobie widocznie znalazł łatwy sposób, żeby przypomnieć światu, że istnieje. A mógłby na przykład zapytać żonę, czy jest katoliczką i czy też poczuła się tym obrażona…

Na antenie RMF FM premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się między innymi także na temat słów wypowiedzianych przez prezesa PiS. Morawiecki powiedział:

  • Poziom agresji, prymitywnych ataków jest tak wielki, że trzeba powiedzieć „dość, opamiętajcie się posłowie opozycji, bo mamy do czynienia z czymś nieakceptowalnym”

Oraz:

  • Jeszcze raz podkreślę, nie ma tu żadnej ekwiwalentności, nie ma porównania jak atakują posłowie opozycji a jak zachowują się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Od 30 lat osobą najbardziej atakowaną w sposób pełen obelg i prymitywizmu jest prezes Jarosław Kaczyński i trzeba powiedzieć: „dość, nie zachowujcie się w ten sposób”. To jest walka elit politycznych z człowiekiem, który walczył o los zwykłego Polaka i doprowadził do bardzo poważnej politycznej zmiany i to jest cierń w oku naszych konkurentów

Na temat zamieszania wywołanego przez opozycję wokół ministra Szumowskiego stwierdził:

  • Mam pełne zaufanie do ministra Łukasza Szumowskiego i uważam, że te ataki pojawiły się dlatego, że po stronie opozycji była niezdrowa nadzieja, że u nas sytuacja epidemiologiczna będzie zła, a okazało się, że Polska dobrze radzi sobie z pandemią. (…) Była nadzieja, że obrazki będą jak w Europie zachodniej.

Ataki na ministra Szumowskiego premier nazwał polityczną awanturą i dodał:

  • Wszelkie niejasności wobec ministra Szumowskiego zostały wyjaśnione już dawno temu, ale opozycja jest głucha na wszystkie argumenty. Widzę, że to tylko ataki polityczne

Premier został też zapytany zbadanie przez komisję śledczą niejasności związane z grantami przyznanymi w ministerstwie zdrowia.

Morawiecki odpowiedział:

  • Jeśli chodzi o wsparcie firm, to większość grantów została przyznana za czasów rządu PO-PSL, Platforma gubi się w tych swoich dywagacjach

jp/rmf fm/swp
zdjęcie: yt/rmf fm

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę