Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Meble na zamówienie – doskonały wybór do małego mieszkania!

Meble na zamówienie – doskonały wybór do małego mieszkania!

Dobór odpowiedniego umeblowania do małego mieszkania może być dużym problemem. Można go uniknąć, wybierając meble na zamówienie!

Małe mieszkania mogą sprawić dużo trudności w ich aranżacji. Dotyczą one w szczególności doboru odpowiednich mebli, które będą pasowały do nieustawnych, niewielkich wnętrz. W takim przypadku zwykłe meble pokojowe ze sklepu mogą nie być optymalnym wyborem. Warta uwagi alternatywa to meble na wymiar przygotowane przez zakład stolarski.

Dzisiaj meble na zamówienie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To bardzo dobry wybór dla tych osób, które pragną korzystać z umeblowania idealnie dopasowanego do wnętrza, a także swojego gustu.

Jakie meble na wymiar mogą zaoferować nam zakłady stolarskie? Na czym polega ich zamówienie? W końcu, ile zapłacimy za wykonanie mebli na zamówienie? Sprawdź teraz!

Meble na wymiar – do całego mieszkania!

Dobry zakład stolarski jest w stanie wykonać meble na wymiar do każdego wnętrza – nie tylko popularne meble kuchenne czy też szafy wnękowe, ale również zabudowę innego rodzaju zgodnie z życzeniem klienta.

Do małych mieszkań przede wszystkim wybierane są kuchnie na wymiar – to optymalny wybór, biorąc pod uwagę fakt, że zwykłe meble kuchenne dostępne w sklepach nie pozwalają na idealne dopasowanie do kształtu wnętrza.

Nawet mała kuchnia może stać się funkcjonalna, gdy wybierzemy do niej meble kuchenne wykonane na zamówienie. Zakład stolarski może przygotować dla nas meble w różnych stylach – klasyczne, nowoczesne, z wybranymi blatami czy wyposażeniem wewnętrznym. To gwarancja, że nie tylko będą piękne, ale i praktyczne!

Do małych wnętrz bardzo często wybierane są także szafy wnękowe. To rodzaj szaf montowanych we wnękach lub też można zastosować je na całej długości ściany. W małych mieszkaniach szafy wnękowe to sprawdzony wybór – pozwalają na uzyskanie dużej przestrzeni do przechowywania – od podłogi aż do sufitu.

Jakie jeszcze meble na zamówienie możemy wybrać do małego mieszkania? Warto rozważyć meble łazienkowe. W kawalerkach łazienki często są bardzo ciasne i dobranie do nich gotowych mebli nie jest takie proste. Stolarz może wtedy wykonać meble na wymiar, które ułatwią przechowywanie, w tym także pralki.

Oczywiście, możemy zdecydować się także na inne meble pokojowe, które będą pasowały do małego wnętrza. Przykładowo, możemy wybrać regały na książki czy też inne meble do przechowywania, które będą dostosowane do wymiarów wnętrza i pozwolą na wykorzystanie jego potencjału w pełni.

Jak zamówić meble na wymiar?

Jeśli chcemy zdecydować się na meble na wymiar, w takim przypadku musimy wybrać dobry zakład stolarski, który wykona dla nas zlecenie. Adresy zakładów można znaleźć już teraz on-line. Na ich stronach sprawdzimy także przykładowe materiały oraz realizacje, co będzie pomocne w wybraniu dobrej oferty.

Gdy jesteśmy zdecydowani na meble na zamówienie, w takim przypadku kontaktujemy się ze stolarzem. Po pobraniu wymiarów oraz konsultacjach z klientem przygotowywany jest projekt mebla. Po jego zatwierdzeniu zakład stolarski przystępuje do realizacji zlecenia.

Czas oczekiwania na meble na wymiar wynosi najczęściej od około 1 miesiąca do nawet 6 miesięcy w przypadku bardziej złożonych, większych zabudów. Dokładne informacje o możemy uzyskać od solarza wykonującego zlecenie.

Jeśli meble na zamówienie, na przykład meble kuchenne, łazienkowe czy pokojowe będą już gotowe, wówczas zakład kontaktuje się z klientem w celu wyznaczenia terminu na montaż. Zamontowanie mebli na zamówienie trwa najczęściej od jednego do kliku dni. Po ich wykonaniu możemy cieszyć się dopasowaną zabudową w swoim mieszkaniu!

Ile kosztują meble na zamówienie?

Jeśli chcemy zdecydować się na meble na wymiar, ceny będą wyższe niż za „gotowce”. Koszty mebli kuchennych rozpoczynają się najczęściej od około 600-800 złotych za metr bieżący. Szafy wnękowe kosztują około 2000-3000 złotych. Pojedyncze meble to najczęściej koszt około 1000-2000 złotych.

Dokładne ceny można uzyskać do zakładów stolarskich.

Artykuł powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie woodworks-studio.pl. 

Zdjęcie: pxhere.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę