Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Kidawa-Błońska: Przyczyną „Brexiktu” , było także to, że Polacy tak masowo zaczęli pracować w Wielkiej Brytanii

Kidawa-Błońska: Przyczyną „Brexiktu” , było także to, że Polacy tak masowo zaczęli pracować w Wielkiej Brytanii

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO do urzędu Prezydenta RP w najbliższych wyborach udzieliła wywiadu radiowej jedynce, w trakcie którego padły z jej ust między innymi takie słowa:

  • Przyczyną „Brexiktu” , było także to, że Polacy tak masowo zaczęli pracować w Wielkiej Brytanii

Ja jednak myślę, że cała sztuczka z jej cokolwiek mniej lub bardziej odjechanymi wypowiedziami polega na tym, żeby ośmieszać urząd Prezydenta RP.

Mieliśmy już przecież byłą premier Kopacz zataczającą się na dywanie w Niemczech, byłego Prezydenta Komorowskiego wchodzącego na krzesło premiera Japonii w ich parlamencie i sporo innych podobnych przypadków. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że komuś zależy na tym, żeby pokazywać światu, jaki beton polityczny jest w Polsce i jacy Polacy są nieobyci w świecie i po prostu głupi.

Dlaczego tym razem może to być sztuczka?

Otóż wyobraźmy sobie, jak już po tym, kiedy Kidawa-Błońska nawygaduje odpowiednio dużo głupot i bzdur, jak wyglądałby po tym Prezydent Duda, gdyby taka debata jednak miała się odbyć? Jak? A jak wygląda profesjonalista przy żółtodziobie? Albo jak wygląda mądry przy głupim? Dla człowieka, który posłucha tego z boku obaj będą bredzili i nie będzie wiadomo, kto o czym mówi.

Kto wtedy wygra? Oczywiście ten żółtodziób, ponieważ jest profesjonalistą w byciu żółtodziobem.

A jakby sytuacja wyglądała, gdyby Prezydent Duda odmówił takiej konfrontacji?

Też źle. No bo jak śmiał odmówić kontrkandydatce.

Krótko mówiąc, myślę, że jest zastawiana sprytna pułapka na obecnie urzędującego Prezydenta Dudę.

Kolejni kandydaci też są z krainy absurdu, ponieważ mamy „katolika z TVNu” i „tańczącego z gwiazdami też z TVNu”, a pozostali raczej się nie liczą i nie są w stanie wygenerować odpowiedniego szumu medialnego.

W całej tej sytuacji przypomina mi się stare powiedzenie, które nawet może być wyjaśnieniem do tej sytuacji:

– Nie siadaj z głupim do dyskusji, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona Cię doświadczeniem.

Chociaż na TT niektóre wypowiedzi pokazują prawdziwe źródło przyczyn Brexitu, gdyby pójść sposobem myślenia, który prezentuje Kidawa-Błońska:

Może też być tak, że zrobiono badania, z których wynika, że jakaś część elektoratu PO i nie tylko jest w stanie uwierzyć w cokolwiek im PO powie i pójść za każdym takim „newsem” jak lemingi albo łyknąć wszystko jak pelikany. A ponieważ na większość Polaków, a zwłaszcza na tych rozumnych liczyć nie mogą, to cementują do upadłego ten swój beton polityczny aż dudni w pustych głowach.

Można by się nawet pokusić o takie powiedzenie, że gdyby w mózgach tych wyznawców PO przeciąć jeden dowolny neuron, to uszy by im odpadły, bo to był ten ostatni neuron w ich mózdach. Całą resztę już dawno najprawdopodobniej wyjadł kornik drukarz po serii wiadomości i komentarzy „ekspertów” w TVN.

Źródło: Twitter
Zdjęcie: Twitter

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę