Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Edukacja > (Darmowa książka, PDF) Katyń 1940 – początek najnowszej eksterminacji polskich elit i narodu polskiego

(Darmowa książka, PDF) Katyń 1940 – początek najnowszej eksterminacji polskich elit i narodu polskiego

3 kwietnia 1940 roku Rosja rozpoczęła masową likwidację obozów jenieckich przeznaczonych dla polskich elit. Była to w pełni świadoma i szczegółowa zaplanowana akcja, mająca na celu eksterminację narodu polskiego. Poprzez wyeliminowanie elit naszego narodu, chciano sprowadzić rolę Polski i Polaków pozostawionych przy życiu do siły roboczej, pracującej na rzecz ich „panów”, a więc Rosji i Niemiec. W Katyniu i innych obozach zabijano głównie oficerów, wojskowych, prawników i nauczycieli.

Mamy dla Państwa w prezencie bezpłatnie całą bardzo wartościową pracę autorstwa pani Aldony Rogulskiej pt. „Sprawa oficerów polskich, pomordowanych w Katyniu w informacjach i komentarzach medialnych (kwiecień 1943 – 2007)”. Praca jest w całości dostępna do bezpłatnego pobrania w formacie PDF, pod linkiem załączonym poniżej.

Link do pobrania:

Sprawa oficerów polskich, pomordowanych w Katyniu w informacjach i komentarzach medialnych

Zdjęcie: Youtube, scena z filmu Katyń – ostatni świadek

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę