Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Jak dopaść Rosję?

Jak dopaść Rosję?

Szachy to nie jest łatwa gra, a ci którzy w nią grają, szybko się przekonują, że stosując wyuczone schematy, z łatwością są ogrywani przez nawet średniej klasy mistrzów.

Nordstream 2 – bezpieczeństwo energetyczne Europy, dywersyfikacja dostaw czy może rosyjska ściema mająca ukryć kończące się zasoby surowców? No i może jeszcze zapaść gospodarczą, mimo wyprodukowania całej masy statystyk mających świadczyć o tym, że istnieją mechanizmy samo-naprawiania się Rosji samą przez się? (link do tekstu w Rzeczpospolitej z dnia 4.10.2016 pod artykułem) Na czym polega kłopot? Tym razem nie jest to na szczęście nasz kłopot. Otóż każdy dobry prezes kształci sobie swojego następcę. No to w takim razie Putin nie jest dobrym prezesem. Nie wychował swojego następcy.

Nie od dzisiaj wiemy, że Rosja jest ekspertem w kłamstwie i manipulacji. Jednak, wcześniej czy później, wszyscy po wyjściu z cyrku zdają sobie sprawę, że kuglarz to tylko drobny manipulator. Można okłamywać jakąś część ludzi przez jakiś czas, ale nie można okłamywać wszystkich przez cały czas. Oczywiście gra jest toczona na wielu frontach i w przypadku Rosji nie są to ani drobne sprawy ani drobne pieniądze, ale w dzisiejszych czasach nie jest to już problem, którego nie dałoby się ogarnąć.

Moim zdaniem era Putina właśnie dobiega końca. Dlaczego? Każdy z nas wcześniej czy później odejdzie. Taki już jest nasz los. Media rosyjskie natomiast dbają o to, żeby podczas każdej konferencji prasowej czy jakiegoś wystąpienia pokazywać Putina tak, żeby coś ukryć. Co to może być? Do publicznej wiadomości przedostało się, że prezydent Rosji miał jakieś nadwyrężenie mięśni po jakimś tam polowaniu, albo coś w tym rodzaju. Efektem tego był czasowy niedowład niektórych mięśni. Tymczasem okazuje się, że kiedy się przeanalizuje sposób napięcia mięśni ręki i twarzy, a nawet oka, a objawy te odnoszą się do tej samej połowy ciała, to świadczy to o tym, że takie objawy odnoszą się do wylewu krwi do mózgu lub udaru mózgu. Okresy między reminiscencjami (nawrotami takiego stanu) to zwykle kilka lat. Wynika więc z tego, że obecna kadencja będzie ostatnią, o ile dobiegnie końca bez dodatkowych uszczerbków na zdrowiu i nie zakończy się wcześniej.

Pozostaje pytanie, dlaczego jego przełożeni dopuszczają do takiej sytuacji, doskonale o tym wiedząc. Oczywiste jest, że nie ma na chwilę obecną w Rosji człowieka obdarzonego równie jak Putin charyzmą wodza na wzór rosyjski. Ale pewnie też istnieją interesy i wiele przesłanek, wskazujących na to, że z jakichś powodów niektóre sprawy muszą być dopięte za życia Putina. Jakie to sprawy? No nie wszystkie są takie proste do odszyfrowania. Niektóre jednak można. Jakie?

Niektórzy mówią, że po II wojnie światowej Rosja otrzymała gigantyczne pożyczki na zbudowanie przemysłu zbrojeniowego od biznesmenów z Ameryki, co niekoniecznie oznacza, że w całości byli oni amerykańscy. Z tego też tytułu pobierali stosowne procenty i czerpali zyski. Rosjanie otrzymali też całe linie produkcyjne na kredyt albo po zaniżonych cenach. Ale w pewnym momencie biznesmenom z Rosji nie spodobał się taki układ. Powiedzieli, że już swoje zapłacili i więcej nie będą. No i rozpoczęły się różne dziwne podchody owych biznesmenów z USA (pomijam, która strona ma rację). Ich efekty mogliśmy obserwować już kilkakrotnie jako kryzysy gospodarki rosyjskiej. Te ruchy obserwujemy również teraz. Czy Putin został podpuszczony, żeby otruć swojego agenta Siergieja Skripala w Anglii, czy jakiś jego rosyjski konkurent zlecił jego otrucie, czy nawet zrobił to ktoś spoza Rosji, to i tak wyszło na to, że zostaje to wykorzystywane przeciwko Rosji i konkretnie przeciwko Putinowi. No i oczywiście mógł to zlecić sam Putin, co wydaje się najbardziej prawdopodobne na chwilę obecną.

Wydalenie rosyjskich dyplomatów zadeklarowało 14 państw europejskich. Jakie kraje nie wydalą? Na przykład Austria. Pisałem już w jednym z artykułów o postawie i celach Austrii (link pod artykułem). Nie jest to dla mnie zdziwieniem i co ciekawe, jest to jedyny kraj, który zachował nadal sierp i młot we fladze państwowej. Układy naszych byłych bossów i wielkie interesy były załatwiane właśnie w Austrii. Galeria dzieł sztuki ze skradzionymi dziełami z Polski znajduje się w Wiedniu. Ciekawe – prawda? Cypr – wszyscy wiemy o praniu pieniędzy w firmach na Cyprze, firm zależnych od Rosji oczywiście. Belgia i Portugalia też podobno się wahają.

Tak więc Rosji kończą się zasoby ropy i gazu i oczywiście wszyscy o tym wiedzą. Jak więc ograć Rosję? W sposób najbardziej oczywisty i prosty. Wszyscy wiedzą, że Putin nie ma następcy i zaspani rosyjscy generałowie też dali ciała. I to się dzieje. Uderzenie poszło w Putina. I OK. Jeśli przypomnimy sobie zabójstwo Litwinienki, to przecież nie stanowiło to absolutnie żadnego problemu. Tak tylko dla porównania.

I przy tym wszystkim mamy jakiś problem z Żydami. Choć ja osobiście wolę pisać i myśleć, z obywatelami Izraela. Bo Żyd i Żyd to nie to samo. A obywatel Izraela, to najczęściej coś zupełnie innego niż Żyd, bo prawdziwi Żydzi żyją tam w skrajnym ubóstwie a nawet nędzy. Są traktowani dokładnie tak samo, jak w Polsce bohaterowie AK za kadencji Hanny Gronkiewicz Waltz podczas tzw. procesu reprywatyzacji mieszkań w Warszawie. A w Polsce odgrywa się cały teatr zastępczy na przykład w muzeum Polin. Francja ma bardzo duży realny problem z antysemityzmem, Niemcy również. I nic się o tym nie mówi.

Tak więc porozumienia zawarte pomiędzy Rosją i Izraelem dotyczące na przykład Ukrainy, zaczynają nabierać zupełnie innego wymiaru w obecnej sytuacji. Jakie to porozumienia? To kolejny inny szeroki temat. O tym może w jednym z kolejnych tekstów.

Dochodzi jeszcze sporo tematów, jak na przykład tragedia smoleńska, od których próbuje się odwrócić uwagę, o czym już pisałem.

Rzeczpospolita – link do artykułu – http://www.rp.pl/Energianews/310049866-Rosja-koncza-sie-zloza-ropy-i-gazu.html

W czyjej drużynie gra Austria … i Soros – http://strefawolnejprasy.pl/czyjej-druzynie-gra-austria/

Zdjęcie Władimira Putina pochodzi ze strony TVP.info

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę