Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Aborcja > Hołownia musiał negocjować możliwość przyjęcia komunii świętej. Co o jego przypadku mówi prawo kanoniczne?

Hołownia musiał negocjować możliwość przyjęcia komunii świętej. Co o jego przypadku mówi prawo kanoniczne?

W mediach społecznościowych Szymon Hołownia pochwalił się tym, że podczas mszy świętej ksiądz odmówił mu udzielenia komunii świętej. Ksiądz jako przeszkodę uznał poglądy Hołowni, które są sprzeczne z oficjalną nauką Kościoła Katolickiego.

Sytuacja miała miejsce w Warszawie na Solcu w kościele karmelitów bosych, a sam Hołownia opisał to następująco:

  • „Gdy w kolejce innych wiernych podchodzę do komunii, celebrans odwraca się do mnie bokiem i udziela komunii innym. Przez parę dekad doświadczyłem w moim Kościele wiele, odmawiano mi komunii na rękę, pokrzykiwano że nie tak stoję, ale to – publiczny osąd sumienia – przyznam: wprawia mnie w osłupienie”.

Po jakimś czasie i rozmowie z księdzem, komunia została mu ostatecznie udzielona.

Jak dalej podaje Hołownia, sam rzecznik archidiecezji warszawskiej zadzwonił do niego z przeprosinami po przeczytaniu jego postu.

Warto zauważyć, że prawo kanoniczne zabrania udzielania komunii świętej osobom, które bezpośrednio są związane z przemysłem aborcyjnym. Nie zabrania natomiast na przykład politykom, którzy głosowania za aborcją lub ją propagują.

Źródło: Telewizja Republika
Zdjęcie: Youtube/zrzut ekranu

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę