Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Aborcja > Czy lewica badała syndrom postaborcyjny czy dobierała badanych, żeby mieć naukę zgodną z ich ideologią?

Czy lewica badała syndrom postaborcyjny czy dobierała badanych, żeby mieć naukę zgodną z ich ideologią?

Sylwia Spurek, europosłanka z ogromną fetą właśnie ogłosiła, że z „przeprowadzonych badań wynika”, że syndrom postaborcyjny nie istnieje. Jak to zostało przebadane? Ano właśnie!

Jak to zwykle w przypadku lewicy bywa, cała sytuacja przypomina od razu historię rodem z radiem Erewań. Ja pamiętam ją w takiej wersji:

  • Słuchacz: Czy to prawda, że w Moskwie rozdają samochody?
  • Radio Erewań: To  prawda ale … nie w Moskwie tylko w Petersburgu, nie rozdają a kradną, nie samochody a rowery.

Europosłanka sabotująca Polskę i działająca moim zdaniem na szkodę naszego kraju, Sylwia Spurek na Twitterze napisała:

– Kolejny mit wymyślony przez prawicę ws. aborcji został obalony. Badania w USA pokazują, że 95% kobiet nie odczuwa specjalnego obciążenia psychicznego po dokonaniu aborcji i nie ma ona negatywnego wpływu na ich dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Szybko doczekała się komentarza i odpowiedzi Pani Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk:

62,5% kobiet odmówiło wzięcia udziału w badaniu. 15% wykruszyło się w trakcie. Badano jedynie 5 lat od aborcji, gdy wiadomo, że wyrzuty sumienia przychodzą z czasem. Badanie przeprowadziła grupa zaangażowana w działania na rzecz aborcji. To manipulacja, a nie dowód czegokolwiek.

Dalej Pani Magdalena Korzekwa-Kaliszuk wyjaśnia jeszcze, że:

– Lewica zachwycona bo rzekomo udowodniła, że syndrom poaborcyjny nie istnieje. Nie wspomina, że: 62,5% osób odmówiło wzięcia udziału w badaniu, na które się powołują, a 15% osób się wykruszyło przed startem/w ciągu 5 lat badań. Przecież to wyklucza jakiekolwiek wnioskowanie.

Dyskusję można obserwować i komentować na TT jak niżej.

Oto kilka komentarzy:

Źródło: TT/MP
Zdjęcie: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (L), Sylwia Spurek (P) / Facebook/Magdalena Korzekwa-Kaliszuk/Sylwia Spurek

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę