Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Zdrowie > Czy szampon wystarczy, żeby poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Czy szampon wystarczy, żeby poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Warto na wstępie zauważyć, że o włosy należy dbać przez cały czas. Bardzo istotne jest współdziałanie dwóch czynników. Stosowanie odpowiedniego szamponu jest kluczowe i pomoże odbudować włosy i sprawić, że będą wyglądały pięknie i przestaną wypadać. Do wielu szamponów konieczne też jest stosowanie odpowiednich odżywek. Ale to też nie zawsze wystarcza. Kolejnym, a może nawet ważniejszym elementem, jest odpowiednia dieta. Taka, która zapewnia organizmowi niezbędne substancje, które będą cały czas utrzymywały je w doskonałej formie. Sama dieta to też za mało. Należy więc pamiętać o jednym i drugim.

Do najczęstszych problemów związanych z wypadaniem włosów należą:

  • niski poziom żelaza we krwi,
  • niski poziom krzemu,
  • braki minerałów, witamin i innych substancji odżywczych,
  • nadmierny stres,
  • zbyt wysoki poziom testosteronu oraz jego pochodnej DHT.

Każdy organizm jest inny. W zależności więc od organizmu, metabolizmu i wielu innych czynników, każdy tak naprawdę powinien wypracować sobie swój własny styl dbania o włosy.

Tak więc ważne jest, aby w pożywieniu dostarczać odpowiednie ilości witamin, minerałów i wielu innych składników odżywczych a jednocześnie używać odpowiedniego szamponu i być może dodatkowych kosmetyków.

Michał Nil
Redaktor - nowoczesne technologie, gospodarka, kultura

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę