Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Chichot z KOD-ziarzy zza grobu. Odszedł Jerzy Szwarwark. Cześć Jego pamięci! RIP (FILM)

Chichot z KOD-ziarzy zza grobu. Odszedł Jerzy Szwarwark. Cześć Jego pamięci! RIP (FILM)

Jerzy Szarwark był znany chyba wszystkim członkom patriotycznych manifestacji. To on był tym starszym panem, który sprzedawał na manifestacjach i wiecach patriotyczne przypinki i tym zarabiał na życie.

Jak pisze Piotr Lisiewicz na portalu niezalezna.pl miał on też dość osobliwe poczucie humoru i przebiegłość w jego walce z komunistami, podszywającymi się pod demokratów:

  • Jako plastyk logo KOD-u wykonał tak ładnie, że sam Kijowski by go pochwalił. Ale malutka czcionką „czwórką” dorobił znany z PRL napis „demokracja socjalistyczna”. Przypinki szły jak świeże bułeczki, kasiaści esbecy i ich żony w futrach kupowały wiele sztuk. Dopiero pod koniec manifestacji paru pokapowało się i zażądali zwrotu pieniędzy. Jurek salwował się ucieczką.

Ciekawe ilu zwolenników KODu wróciło do domów z prawdziwym przesłaniem ich ideologii na przypinanych znaczkach? No i ilu zorientowało się w podstępie Jerzego Szarwarka?

Jego poczucie humoru i inny, łagodny sposób walki z komuną może być dobrym przykładem dla wielu z nas.

Odpoczywaj w pokoju Bohaterze czasów współczesnych!

Poniżej wywiad Piotra Lisiewicza ze ŚP. Jerzym Szarwarkiem.

Źródło: niezalezna.pl
Zdjęcie: FB/zrzuty ekranów

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę