Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Temat dnia > Usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej

Usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej

Czy zmarszczek można się pozbyć? Teraz tak! Postaw na skuteczne zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej!

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na usuwanie zmarszczek. To nie tylko kobiety, które chcą na dłużej zachować młody wygląd, ale również mężczyźni, którym zależy na podobnym efekcie.

Teraz wystarczy tylko kwadrans, aby zapomnieć o zmarszczkach na długi czas. Specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej pozwalające na usuwanie zmarszczek nie tylko są szybkie, ale także dają doskonałe rezultaty w przypadku każdego typu niedoskonałości.

Jakie metody na usuwanie zmarszczek oferują nam gabinety medycyny estetycznej? Co warto wybrać, by wyglądać młodo i świeżo? Z jakimi kosztami musimy się wówczas liczyć? Sprawdź teraz!

Kwas hialuronowy i botox – najlepszy wybór na zmarszczki

Zdecydowanie największym zainteresowaniem w gabinetach medycyny estetycznej cieszą się dwa preparaty na usuwanie zmarszczek, a mianowicie są to:

  • kwas hialuronowy
  • botox – toksyna botulinowa

Zarówno kwas hialuronowy, jak również botox podawane są zastrzykami bezpośrednio w skórę, co powoduje, że działają one w miejscu, w którym pojawiają się zmarszczki. Dzięki temu są także tak skuteczne w ich niwelowaniu – nawet wtedy, gdy są to zmarszczki głębsze, których nie można spłycić z wykorzystaniem kosmetyków.

Kwas hialuronowy to naturalny związek występujący w skórze organizmów żywych, w tym także w skórze człowieka. Odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. Jego ilość zaczyna maleć wraz z wiekiem, dlatego też wtedy na skórze pojawiają się zmarszczki. Aby je usunąć, możemy wstrzyknąć w skórę kwas hialuronowy – taki sposób na usuwanie zmarszczek daje natychmiastowe i długotrwałe efekty nawet do roku!

Drugi preparat, czyli botox polecany jest przede wszystkim na zmarszczki mimiczne, na przykład na czole, zmarszczki przy oczach czy też wokół ust. Botox, czyli toksyna botulinowa powoduje czasowe ograniczenie ruchu mięśni, dlatego też pozwala na wygładzenie zmarszczek pochodzenia mimicznego, czyli związanych właśnie z mięśniami. Efekt widoczny jest przez około 4-6 miesięcy po zabiegu.

Także usuwanie zmarszczek może łączyć te dwie substancje – takie postępowanie stosuje się wtedy, gdy pojawiają się zarówno zmarszczki mimiczne, jak również obniżenie jedności skóry.

Zabiegi polegające na usuwaniu zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz botoksu są zabiegami bezpiecznymi, małoinwazyjnymi, które nie wymagają szczególnej rekonwalescencji, dlatego też można wtedy od razu powrócić do swoich codziennych czynności.

Zarówno zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jak również z botoksem można powtarzać wtedy, gdy efekty zaczną zanikać. Wobec tego pacjenci gabinetów medycyny estetycznej mogą cieszyć się zawsze młodym wyglądem!

Usuwanie zmarszczek – co jeszcze oferuje medycyna estetyczna?

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego oraz botoksu to jednak nie wszystko, co oferuje nam medycyna estetyczna, jeśli chodzi o usuwanie zmarszczek. Do dyspozycji mamy także szeroką gamę innych zabiegów o bardzo dobrej skuteczności, na przykład są to:

  • peelingi medyczne – głównie peelingi kwasowe, które złuszczają wierzchnią warstwę naskórka wraz z niedoskonałościami oraz zmniejszają widoczność zmarszczek
  • mezoterapia igłowa – zabieg wstrzykiwania w skórę aktywnych składników pielęgnacyjnych, które także posiadają działanie anti-aging – przeciwstarzeniowe
  • zabiegi laserowe, na przykład z użyciem lasera frakcyjnego CO2 – powodują mikrouszkodzenia skóry i jej regeneracje, a tym samym poprawiają jej stan
  • osocze bogatopłytkowe, tak zwany „wampirzy lifting” – zabieg polegający na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta, w naturalny sposób rewitalizuje i regeneruje skórę
  • nici liftingujące PDO – wszczepiane pod skórę rozpuszczalne nici, które podnoszą owal twarzy i niwelują zmarszczki

Lekarz medycyny estetycznej będzie mógł zatem dobrać takie metody na usuwanie zmarszczek, które będą w stanie przynieść najlepsze efekty u danego pacjenta!

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej?

Za usuwanie zmarszczek w gabinetach medycyny estetycznej zapłacimy cenę od około 200 złotych za peelingi medyczne czy mezoterapię, aż do około 1500-2000 złotych w przypadku zabiegów wykorzystujących botox, laser frakcyjny CO2 czy osocze bogatopłytkowe.

Dokładne ceny związane z zabiegiem możemy znaleźć na stronach internetowych gabinetów medycyny estetycznej, a także uzyskać je podczas konsultacji z lekarzem.

Źródłem informacji zawartych w artykule jest strona: cliniqmed.pl.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę