Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Chiny > Trump umie robić interesy z Chinami, ale demokratom to przeszkadza po raz kolejny

Trump umie robić interesy z Chinami, ale demokratom to przeszkadza po raz kolejny

Prezydent USA Donald Trump właśnie podpisał częściowe porozumienie handlowe z Chinami. Demokraci jednak twierdzą, że jest to fiasko prowadzonej przez niego polityki.

Jak powiedziała  Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA:

  • Ceremonia podpisania umowy była niczym więcej niż tylko spektaklem telewizyjnym, który miał zakryć kompletny brak postępów w negocjacjach.

Zarzuciła też prezydentowi Trumpowi, że nie współpracuje z Unią Europejską, Japonią i wieloma innymi krajami, podczas gdy cały czas eskalowany jest konflikt gospodarczy z Pekinem. Według niej przyniesie to ogrmne i trwałe szkody USA.

Warto podkreślić, że porozumienie to zostało zawarte po blisko dwóch latach od rozpoczęcia tarć na linii USA – Chiny. Strony oceniają, że nowa umowa będzie korzystna dla obu krajów, a dokument przewiduje między innymi zwiększenie sprzedaży amerykańskich produktów do Chin.

Źródło: TVP.info/PAP
Zdjęcie: Youtube/ABC News

Podobne

W górę