Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Gra hybrydowa Tuska, establiszmentu III RP pod dyktando Niemiec i nie tylko, żeby dalej doić Polskę

Gra hybrydowa Tuska, establiszmentu III RP pod dyktando Niemiec i nie tylko, żeby dalej doić Polskę

Pamiętamy wszyscy te słowa Donalda Tuska „polskość to nienormalność”, czy Bartłomieja Sienkiewicza słowa z taśm od Sowy, że”państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje” albo że Polskie Inwestycje Rozwojowe sygnowane przez Tuska, to „chuj, dupa i kamieni kupa”.

A jak wyglądała prywatyzacja Polski po ’89?

Po II wojnie światowej w prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, bez sektora finansowego, największy udział w latach 1989 – 2014 miały: Holandia 21.5%, Francja 18.1% oraz Niemcy 17.2%. Jest jeszcze jedna ciekawa zależność, ale bystre oko czytelnika z pewnością ją wychwyci.

Źródło: Roczniki GUS za lata 1989-2014

Kiedy się spojrzy na ten wykres, to od razu widać, dlaczego niejaki Frans Timmermans tak zaciekle atakował polski rząd Zjednoczonej Prawicy. Co swoją drogą miał zrobić kraj bez armii? Musieli słuchać, co im Berlin każe. Nic się nie zmieniło.

Podobnie sytuacja wygląda z Francją i Niemcami, które jako główny włodarz Unii Europejskiej oraz waluty euro, ma pod pantoflem i Holandię i Francję.

To tyle tytułem wprowadzenia, żeby uświadomić sobie, że mają o co walczyć. To znaczy – chcą zabrać to, co nie należy do nich, ale przez jakiś czas traktowali Polskę jak kraj trzeciego świata, kolonię i źródło taniej siły roboczej, żeby jakiś gospodarz w Belgii mógł się pochwalić sąsiadowi, że jego sprzątaczka skończyła studia w Polsce.

W sztabie Hołowni są ludzie Tuska. W PO Budka i Trzaskowski to ludzie Tuska. Sikorki podobnie. Kosiniak-Kamysz już nie, bo mógłby przejąć palmę lidera na opozycji. No i jeszcze mógłby mieć część lewicy. Teraz ma więcej czasu jako szef EPL, no bo przecież tam się nie przepracowuje. W niemieckim reżimie wszystko jest uporządkowane i napędza się samo. Ma więc czas na to, żeby znowu nieco zacząć mieszać w Polsce.

Kidawa-Błońska była tym produktem flagowym nasączonym ideami PO, które zrodziły się po tragedii smoleńskiej. To wtedy PiS zaczął być obciachem, tak jak tym obciachem jest teraz Platforma. Fortuna kołem się toczy, a Kidawa-Błońska zaliczała wpadkę za wpadką, a Trzaskowski przyklejał szybę do drzwi taśmą bezbarwną. To tylko dowodzi, jak tępawy i wychowany na chorej nienawiści do PiS przez TVN i nie tylko idzie za tym ugrupowaniem. Ostatnio słyszałem nawet z ust osoby po studiach wyższych, że Kaczyński będzie zarażał ludzi koronawirusem, żeby tylko mogły się odbyć wybory korespondencyjne. Tak. Ta banda tępaków jest w stanie w to uwierzyć.

A Borys Budka w TVN atakuje Hołownię. Prawda, że pyszne? W stacji, z której się tamten wywodzi i która go promuje. To taki zwykły zabieg medialny, żeby mówili o nas, a więc o Trzaskowskim i Hołowni, bo chyba nie należy już mieć złudzeń, że to dwa ugrupowania zarządzane przez Tuska oraz tych, którzy za tym stoją.

Pierwszy sondaż prezydencki uwzględniający Trzaskowskiego nie tyle pokazał, ile Platforma odzyskała po Kidawie-Błońskiej, ale ile straciła, bo przecież chciało na nią głosować ok. 23 proc. Polaków, a nagle na Trzaskowskiego chce głosować 11 proc. I pewnie są to dane optymistyczne.

I na dodatek wygrywa z nim wcześnie nie notowany w polityce Hołownia. Z prezydentem Warszawy, gwiazdą opozycji. To musi być bardzo frustrujące.

Co dalej zrobi Tusk z ekipą strategów i establiszmentu III RP z TVNu i nie tylko? Tylko to, co umie i nic więcej. Kidawa-Błońska była za uczciwa, więc wrócą do starych metod – jak możemy się domyśleć – Goebbels, Makiawelli będą im natchnieniem. O Sun Tsu jednak bym ich nie podejrzewał. Nie ten poziom i nie ta liga szachów politycznych, nawet z generałami na zapleczu.

Zdjęcie: yt/tvp info/swp

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę