Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Izrael > Putin powinien mówić o sowieckich zbrodniach na Żydach – sugeruje izraelski dziennikarz

Putin powinien mówić o sowieckich zbrodniach na Żydach – sugeruje izraelski dziennikarz

Eldad Beck, izraelski dziennikarz wystąpił ze specyficzną propozycją tematu wystąpienia dla prezydenta Rosji Władimira Putina podczas przyszłotygodniowej konferencji w Izraelu.

Jak napisał dziennikarz:

Today, 75 years ago, the Soviet Union arrested the Righteous among the Nations Raoul Wallenberg. Something President Putin should refer to in his speech in Jerusalem next week. As to the other antisemitic crimes committed by the Soviets, before, during and after WWII.

(Tłumaczenie: Dzisiaj mija 75 rocznica aresztowania przez Związek Radziecki Sprawiedliwego wśród Narodów Świata Raoula Wallenberga. To jest coś, o czym powinien mówić prezydent Putin w swoim przemówieniu w Jerozolimie w przyszłym tygodniu. Powinien też się odnieść do innych zbrodni antysemickich popełnionych przez Sowietów, przed, podczas i po II wojnie światowej.)

Cały czas jest głośno po medialnym ataku Putina na Polskę i polską politykę historyczną. Echa tego zataczają na tyle szerokie kręgi, że nawet nieprzyjazne na pozór Polsce osoby z całego świata występują albo wprost w obronie Polski, albo sprzeciwiają się kłamliwej wersji historii prezentowanej przez Władimira Putina.

Źródło: TT
Zdjęcie: pxhere.com

Podobne

W górę