Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Islam > Kard. Ouédraogo wzywa oprawców do zawieszenia broni

Kard. Ouédraogo wzywa oprawców do zawieszenia broni

„Błagajmy Pana za ofiary przemocy terrorystycznej, prośmy za pogrążone w smutku rodziny oraz za osoby przesiedlone. Miejmy śmiałość modlić się także o nawrócenie dla dżihadystów i terrorystów” – to słowa kard. Philippe’a Ouédraogo, metropolity Wagadugu, w Burkina Faso. Wypowiedział je podczas wręczania nagrody „o. Jacquesa Hamela” w Lourdes.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

W swoim wystąpieniu, kard. Ouédraogo ostro potępił nieopisane barbarzyństwo, które okrywa żałobą rodziny i społeczeństwo Burkina Faso. Wezwał tych, którzy siegają po broń i ładunki wybuchowe, aby zaprzestali zabijać swoich niewinnych braci i siostry.

Hierarcha jest bardzo zaniepokojony sytuacją w kraju. Pyta również głośno o tożsamość sprawców przemocy, o to, kto ich wspiera, kto finasuje oraz organizuje. Wskazuje, że zapewne istnieją czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne. Dodaje, że zarówno państwo, jak i siły bezpieczeństwa wydają się trochę przytłoczone wydarzeniami.

Ataki ze strony terrorystów są „globalne”, tzn. że dotyczą całej ludności: katolików, protestantów oraz samych muzułmanów. W tej sytuacji dialog międzyreligijny pozostaje priorytetem. Hierarcha przypomniał także o zasadniczej roli mediów w przeciwstawianiu sie nienawiści i przemocy we wszelkich formach.

Źródło: Vatican News
Zdjęcie: Youtube/zrzut ekranu

Podobne

W górę