Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Kultura > Historia Pewnej Miłości – rozmowa z Kasią Novą – Zamykam serce

Historia Pewnej Miłości – rozmowa z Kasią Novą – Zamykam serce

Dzisiaj rusza premiera nowego singla Kasi Novej pt. 'Zamykam serce’. Piosenka powstała we współpracy z brytyjskimi producentami z teamu DWB Music. Tekst napisała znana polska tekściarka i wokalistka Beata Eizenhart.
Pod wywiadem link do teasera – gdy tylko otrzymamy link do singla, od razu go umieścimy.

– Kasia masz na swoim koncie debiutancką płytę, udział w konkursie Eurowizji, w Sopot Hit Festiwal, świetny duet z Thomasem Andersem z Modern Talking oraz duet z No Mercy, który ukazał się w 2012 roku. Zeszłoroczny singiel „Hello, hello”, który był piosenką przewodnią istotnej kampanii walczącej ze współczesnym niewolnictwem, wykorzystywaniem i zmuszaniem kobiet do prostytucji, był wspaniałą przemianą debiutującej artystki w świadomą kobietę artystkę, która chce i potrafi mówić poprzez swoją muzykę o poważnych problemach. O czym jest utwór „We Collide”?

– Ten utwór mówi o pięknej, ale trudnej miłości. Miłości, która jest silniejsza od wszelkich zasad, barier, konwenansów. Miłości porywającej, szalonej, silnej, ale też jednocześnie niebezpiecznej. Często bez pozytywnego zakończenia w stylu: żyli długo i szczęśliwie. Jesteśmy z kimś choć wiemy, że nie powinniśmy. Wiemy, że to miłość, która dziś daje nam uśmiech na twarzy, ale jutro nas zniszczy, ale mimo to i tak angażujemy się. Często jest to miłość toksyczna, w której kochamy, ale jednocześnie cierpimy. Odchodzimy, po to aby znowu się zejść. Czyli zderzamy się. I tak w kółko. Nie jest to zdrowa relacja.

– Aż ciśnie mi się na usta pytanie… Czy słowa piosenki „We Collide” opisują twoje doświadczenia?

– Tak. Tekst i piosenka powstały, gdyż przeżyłam nieszczęśliwą miłość – bez happy endu. Byłam w związku, w który bardzo się zaangażowałam, ale mój partner okazał się mężczyzną, który nie był ze mną szczery od początki u wykorzystał moje uczucia. Zanim to odkryłam dużo zainwestowałam w ten związek. On niestety nie uszanował mojego uczucia. Długo nie mogłam się otrząsnąć po tym związku. Czułam w środku pustkę i żal. Dochodzenie do siebie zajęło mi ponad pół roku. Chciałam więc gdzieś przelać to, co czułam i przeżywałam. To wszystko jest w tej piosence.

https://www.youtube.com/watch?v=FpxwcrKXewwMyślę, że każdy odnajdzie w niej swoją historię, gdyż każdy z nas kocha lub kiedyś kochał kogoś szaloną, porywającą miłością lub sam tkwił w „złotej klatce miłości”. Takie związki są skarbnicą wielu doświadczeń i wspomnień. Lepiej jednak, aby ta miłość była zdrowa i szczęśliwa, a nie rujnująca i pogrążająca nas w cierpieniu i w bezradności.

Wywiad: Portal Ludzi Sztuki – http://portalludzisztuki.pl/
Teledysk – Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=DOo2aAKoT9E

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę