Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Drewniane czy aluminiowe – jakie drzwi wejściowe kupić?

Drewniane czy aluminiowe – jakie drzwi wejściowe kupić?

Chcesz zakupić drzwi wejściowe do swojego nowego domu? A może chcesz wymienić je w istniejącym już budynku? W sprzedaży znajdziemy wiele różnych ofert. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi drewniane, które są eleganckie i świetnie pasują do tradycyjnego i nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Jednak warto też spojrzeć na inne oferty, na przykład na drzwi aluminiowe. Czym różnią się te dwie konstrukcje?

Drzwi drewniane wykonane są w całości z drewna albo mogą być ocieplone pianką albo wełną mineralną dla lepszej termoizolacji. Najczęściej jest to konstrukcja wykonana z drewna dębowego albo jesionowego, ale spotkamy się też z drzwiami z drewna sosnowego czy gatunków egzotycznych, na przykład tek czy mahoń. Drzwi aluminiowe przeznaczone na zewnątrz mają najczęściej konstrukcję komorową i również są ocieplone wymienionymi powyżej materiałami.

Pod względem estetyki drzwi drewniane są bardziej uniwersalne, ponieważ możemy dopasować je zarówno do budownictwa nowoczesnego, jak i tradycyjnego, chociaż ze wskazaniem na to drugie. Z kolei drzwi wejściowe aluminiowe prezentują się najlepiej w połączeniu z nowoczesnymi bryłami budynków.

Oczywiście, nie powinniśmy bazować tylko na estetyce przy doborze drzwi wejściowych. To jeden z najważniejszych elementów domu – ma za zadanie zabezpieczać domowników i mienie, a także chronić przed ucieczką ciepła.

Pod względem termoizolacji drzwi aluminiowe są w stanie zaoferować lepsze parametry – właśnie dlatego to takie drzwi wejściowe, a nie drzwi drewniane stosowane są w budownictwie pasywnym oraz w innych budynkach energooszczędnych. Warto jednak zwrócić uwagę na parametry podane przez producenta, czyli na współczynnik przenikania ciepła.

Również drzwi aluminiowe przewyższają te drewniane pod względem wytrzymałości oraz kwestii konserwacji. Aluminium jest bardziej odporne na wilgoć oraz na zmieniającą się temperaturę, wobec tego nie wypacza się jak drewno. Nie musimy również prowadzić żadnych prac konserwacyjnych dla drzwi aluminiowych – aby wyglądały ładnie, wystarczy tylko przetarcie ich wilgotną ściereczką z detergentem.

Przygotowano przy współpracy z Najlepszeotwieranie.pl

Zapisz

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę