Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Rodzina > Czemu warto wyjechać na narty w Alpy Szwajcarskie?

Czemu warto wyjechać na narty w Alpy Szwajcarskie?

Szwajcaria jest krajem, który może zachwycić swoim wyglądem i różnorodnością. Przepiękny krajobraz tworzą tam imponujące góry, rozległe jeziora i malownicze wioski. Takie ukształtowanie terenu sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla osób, które kochają aktywność fizyczną, a przede wszystkim narciarstwo.

Wyjazdy na narty w Alpy Szwajcarskie

Zdominowany przez góry szwajcarski krajobraz, z doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi, jest rajem dla miłośników sportów zimowych. Trasy są otoczone wyjątkową scenerią Alp, ponieważ to właśnie Szwajcaria może się pochwalić – wśród krajów alpejskich – największą liczbą szczytów wznoszących się powyżej 4 tysięcy metrów. W tak wysokich górach zima trwa niemal cały rok. Dzięki temu sezon na narty i snowboard trwa tam od wczesnej jesieni aż do późnej wiosny: ma się więc wiele czasu na to, by zaplanować swoją podróż. Bardzo ważne jest to, że już od lat Szwajcaria jest synonimem wysokiego standardu ośrodków narciarskich. Alpy szwajcarskie są zatem gwarancją: świetnie przygotowanych tras, wysokiej jakości obsługi i komfortowego pobytu. Wielu mniej zorientowanym w temacie turystom Szwajcaria kojarzy się z o wiele wyższymi cenami niż inne kraje alpejskie. Warto jednak znaczyć, że jest to bardzo zróżnicowane. Można tam znaleźć kurorty z dość wysokim cenami, dla osób naprawdę wymagających. Jednak jest tam również wiele ośrodków, w których ceny są bardzo zbliżone do tych, jakie występują we Włoszech, Austrii czy Francji.

Które miejsca będą najlepsze na zimowe szaleństwo?

W Szwajcarii warto odwiedzić:
– Adelboden-Lenk, to jedno z najlepiej przygotowanych miejsc do sezonu narciarskiego. Do dyspozycji turystów jest tutaj 70 wyciągów i 210 km tras narciarskich, o różnym poziomie zaawansowania.
– Arosa-Lenzerheide, połączenie ośrodków znajdujących się z dala od ruchu tranzytowego, a więc zapewniających doskonałe warunki do odpoczynku. Łączna długość tras to 225 kilometrów.
– Davos-Klosters , jeden z najbardziej znanych ośrodków, rozciągający się aż w pięciu miejscowościach. Długość tras narciarskich to aż 300 km.

To tylko kilka przykładów, ponieważ w Szwajcarii narciarstwo można uprawiać także w dziesiątkach innych miejsc – każde z nich stoi na bardzo wysokim poziomie przygotowania na potrzeby turystów.

Artykuł powstał we współpracy z https://nanarty.pl/narty-alpy-szwajcarskie/

Podobne

W górę