Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Kultura > Budko-trzasko-kracja, „Depresjonados” Krystyny Jandy i „klacz intelektu”– czyli najnowszy komentarz Witolda Gadowskiego

Budko-trzasko-kracja, „Depresjonados” Krystyny Jandy i „klacz intelektu”– czyli najnowszy komentarz Witolda Gadowskiego

W najnowszym komentarzu tygodnia redaktor Witold Gadowski podsumowuje między innymi komentarze i zachowania opozycji oraz jej celebrytów po wyborach prezydenckich, w których reelekcję wywalczył prezydent Andrzej Duda, a które przegrał rywalizujący z nim Rafał Trzaskowski.

Tuż po wręczeniu Andrzejowi Dudzie nominacji PKW, sztab Rafała Trzaskowskiego zażądał powtórzenia wyborów prezydenckich, co redaktor Gadowski uznał za na tyle niedorzeczne, że porównał to do możliwości kontaktu z zaświatami.

  • Nie siadamy z nim do brydża, nie siadamy z nim do kart, a właściwie nie siadamy z nim w ogóle – mówi Witold Gadowski o Rafale Trzaskowskim, który – jak ocenia – nie potrafi wygrać, ale nie potrafi też przegrać.

Jedną z kolejnych osób, do której odnosi się Gadowski jest Magdalena Środa, którą określaj jako „klacz intelektu”. Środa stwierdziła używając terminu Georgea Orwela, że Pani Prezydentowa jest „nieistniejącą osobowością”. Jednak termin ten został użyty przez Orwela wobec tych, którzy tak bardzo zostali znękani przez system, że zatracili zdolność istnienia. Innymi słowy pani profesor Środa najprawdopodobniej użyła określenia w niewłaściwym kontekście, czego może też nie wiedzieć, ponieważ – jak nadmienia Gadowski – „na wieczorowych kursach marksizmu-leninizmu, w których uczestniczył jej tatuś (…) wykładano bryki z literatury, a Orwell był zakazany”.

Odnosząc się do Krystyny Jandy zaproponował, żeby słynna aktorka angażująca się także od jakiegoś czasu w produkcję kosmetyków, stworzyła nową linię kremów o nazwie „Depresjonina” albo „Depresjonados”. Miałby to być czarny krem, który wszyscy zawiedzeni mogliby używać do nacierania się od stóp do głów po to, żeby byli bardziej rozpoznawalni na ulicach.

Gadowski odnosi się w ten sposób do słów Jandy, która czuje się po wyborach przegranych przez Trzaskowskiego zdeprosjonowana. Nowa linia kosmetyków miałaby być przeznaczona dla słynnych nowobogackich zamieszkujących warszawską dzielnicę Wilanów, którzy pochodzą tak naprawdę z całej Polski. Gadowski dość często wypowiada się ironicznie o nich, ich wartościach oraz sposobach myślenia.

Gadowski odnosi się też do Jerzego Owsiaka, zatrzymania Sławomira Nowaka i kilku innych tematów.

Poniżej cały komentarz Witolda Gadowskiego na jego kanale na YouTube.

Źródło: yt/gadowskitv

jp/yt/gadowskitv
zdjęcie: yt/gadowskitv

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę