Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Bank JPMorgan – 2.5 tys. nowych miejsc pracy w Warszawie

Bank JPMorgan – 2.5 tys. nowych miejsc pracy w Warszawie

Jak podaje agencja Reuter, amerykański bank JP Morgan, zamierza przenieść do Warszawy centrum wsparcia, co da pracę dla około 2500 pracowników. Celem przenosin jest zapewnienie obsługi klientów z Europy i Azji.

Polska wydaje się być lokalizacją najbardziej odpowiednią z uwagi na wyważone koszty lokalizacyjne oraz płace pracowników, w przeciwieństwie do porównywalnie wysokich płac w Niemczech czy innych krajach, należących do strefy Euro.

Jest to również związane z wychodzeniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem Polski, wydaje się być stabilna pozycja kraju oraz bezpieczeństwo społeczne, które obecnie jest oceniane jako jedno z najwyższych w Europie, a nawet na świecie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za Warszawą, jest poziom wykształcenia Polaków, coraz lepsza znajomość języka angielskiego, a także języków wschodnich i azjatyckich wśród obywateli naszego kraju.

Pod uwagę są brane również Wrocław oraz Budapeszt. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to Warszawa.

Link do źródła – http://www.reuters.com/article/us-jpmorgan-poland-idUSKBN17S1PD

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę