Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Chrześcijaństwo > Zniszczył pomnik św. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Jest wyrok

Zniszczył pomnik św. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Jest wyrok

  • Dariusz C. ze Starogardu Gdańskiego zniszczył pomnik św. Jana Pawła II, oblewając go czerwoną farbą. Nie był to jednorazowy wybryk, a raczej wyraz przekonań Dariusza C. – wcześniej szedł on w niesławnej gdańskiej „paradzie równości”, gdzie niósł wizerunek genitaliów w formie serca, co było obrzydliwą parodią Najświętszego Sakramentu niesionego w procesji – pisze na swoim profilu na Facebooku poseł PiS, Kacper Płażyński.

Jak powiedział portalowi zyciepomorza.pl oskarżyciel posiłkowy, Sebastian Kucharczyk:

  • Oskarżonemu wymierzona została kara 3 miesięcy ograniczenia wolności oraz 20 godzin pracy społecznych.

Poseł PiS wyjaśnia dalej, że udało się namierzyć sprawcę, a prokuratura mogła mu przedstawić zarzut.

  • Dzisiaj mogę Państwa poinformować, że sprawa znalazła sądowe rozstrzygnięcie. Dariusz C. został skazany przez Sąd Rejonowy w Starogardzie na 3 miesiące ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych. Wyrok ma więc wymiar symboliczny, ale przede wszystkim o to w tej sprawie chodziło. Musieliśmy pokazać, że nie będziemy przyglądać się bezczynnie agresji i profanacjom. Musieliśmy przypomnieć tym, którym marzy się zniszczenie naszych tradycji, duchowego i kulturowego dziedzictwa, że tu jest Polska i tak łatwo im ta „rewolucja” nie pójdzie – wyjaśnia dalej.
  • Cel osiągnęliśmy. Chcę zapewnić Państwa, że będę reagował na każdą podobną sytuację. Polska jest dla wszystkich, dlatego nie może być w niej miejsca na przemoc i barbarzyństwo – kończy swój wpis poseł Płażyński.

jp/facebook/kacper płażyński/twitter/swp
Zdjęcie: tt/zbyszek dziegielewski/pixabay.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę