Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Tańsza energia dla przedsiębiorczych w lokalnej Polsce

Tańsza energia dla przedsiębiorczych w lokalnej Polsce

Koszty energi elektrycznej to niezbędny składnik każdego budżetu, zarówno budżetu domowego jak i funkcjonowania każdej firmy. Co zrobić, żeby zaoszczędzić na energii elektrycznej? Można inwestować w Odnawialne Źródła Energii (OZE).

Sejm właśnie przyjął tzw. pakiet prosumencki. Mogą na tym skorzystać małe i średnie firmy. Pakiet ten rozszerza status prosumenta o małe i średnie firmy. Pakiet powstał w wyniku prac zespołu kierowanego przez minister Jadwigę Emilewicz w ramach zespołu międzynarodowego ds. programu Energia Plus.

Oznacza to, jak podkreśla Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w informacji dla PAP, że małe i średnie firmy będą „mogły wytwarzać energię elektryczną w mikroinstalacjach, a także korzystać z systemu opustów”.

Resort wyjaśnia, że rozwiązanie to wprowadza bardzo realne zachęty do zrzeszania się lokalnych społeczności, które będą mogły tworzyć spółdzielnie lub spółdzielnie rolników.

Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała PAP:

„Przyjęcie przez rząd pakietu prosumenckiego to kolejny krok na naszej drodze do zwiększania roli OZE w polskiej energetyce. Pakiet realizuje jeden z celów, które postawiliśmy sobie w ogłoszonym w styczniu programie Energia Plus. Mali i średni przedsiębiorcy będą mogli być prosumentami. To samo dotyczy spółdzielni energetycznych, które będą mogły powstawać na wsiach i w gminach miejsko-wiejskich. Liczę na to, że nasze regulacje staną się silnym impulsem do rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. To z kolei poprawi jakość naszego powietrza. Przyjęty dziś projekt to jedna z dróg do zmniejszenia emisyjności naszej energetyki, bez szkody dla polskiej gospodarki”.

Źródło: PAP
Zdjęcie: pxhere.com

Podobne

Leave a Reply

3 odpowiedzi na “Tańsza energia dla przedsiębiorczych w lokalnej Polsce”

  1. I simply want to mention I am all new to weblog and truly liked this blog site. Almost certainly I’m want to bookmark your blog post . You surely have amazing well written articles. Regards for sharing with us your web site.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę