Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Tańsza energia dla przedsiębiorczych w lokalnej Polsce

Tańsza energia dla przedsiębiorczych w lokalnej Polsce

Koszty energi elektrycznej to niezbędny składnik każdego budżetu, zarówno budżetu domowego jak i funkcjonowania każdej firmy. Co zrobić, żeby zaoszczędzić na energii elektrycznej? Można inwestować w Odnawialne Źródła Energii (OZE).

Sejm właśnie przyjął tzw. pakiet prosumencki. Mogą na tym skorzystać małe i średnie firmy. Pakiet ten rozszerza status prosumenta o małe i średnie firmy. Pakiet powstał w wyniku prac zespołu kierowanego przez minister Jadwigę Emilewicz w ramach zespołu międzynarodowego ds. programu Energia Plus.

Oznacza to, jak podkreśla Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w informacji dla PAP, że małe i średnie firmy będą „mogły wytwarzać energię elektryczną w mikroinstalacjach, a także korzystać z systemu opustów”.

Resort wyjaśnia, że rozwiązanie to wprowadza bardzo realne zachęty do zrzeszania się lokalnych społeczności, które będą mogły tworzyć spółdzielnie lub spółdzielnie rolników.

Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała PAP:

„Przyjęcie przez rząd pakietu prosumenckiego to kolejny krok na naszej drodze do zwiększania roli OZE w polskiej energetyce. Pakiet realizuje jeden z celów, które postawiliśmy sobie w ogłoszonym w styczniu programie Energia Plus. Mali i średni przedsiębiorcy będą mogli być prosumentami. To samo dotyczy spółdzielni energetycznych, które będą mogły powstawać na wsiach i w gminach miejsko-wiejskich. Liczę na to, że nasze regulacje staną się silnym impulsem do rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce. To z kolei poprawi jakość naszego powietrza. Przyjęty dziś projekt to jedna z dróg do zmniejszenia emisyjności naszej energetyki, bez szkody dla polskiej gospodarki”.

Źródło: PAP
Zdjęcie: pxhere.com

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę