Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Temat dnia > Piknik i alkohol nad Wisłą w Warszawie

Piknik i alkohol nad Wisłą w Warszawie

Wiadomość dla mieszkańców Warszawy i okolic!
Oraz tych, którzy spędzają czas w Warszawie i chcieliby się od czasu do czasu napić wina lub piwa, albo innego alkoholu w miejscu publicznym i miło spędzić czas ze znajomymi.
 
Pod koniec stycznia zostały znowelizowane przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Wprowadzony został „generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych”. Decyzję co do tego, w jakich obszarach będzie można spożywać alkohol, pozostawiono w kompetencjach samorządów. W połowie marca Rada Warszawy zgodnie zadecydowała, że picie alkoholu na Bulwarach Wiślanych nie będzie zakazane. Oznacza to, że legalnie spożywać trunki będzie można na terenie Flotylli Wiślanej, czyli od początku bulwaru, Grzymały Siedleckiego, gen. Pattona, J.Karskiego oraz Z.Religi, na szerokości od linii brzegu rzeki do wschodniej granicy drogi rowerowej lub chodnika. Co istotne, Uchwała weszła w życie w piątek, 20 kwietnia. Do tego czasu, nie było można pić alkoholu na Bulwarach Wiślanych.
 
Wiele osób zastanawia się także, czy legalne jest picie alkoholu na plaży nad Wisłą, czyli na tzw. „Poniatówce”. Radni przyjęli uchwałę umożliwiającą picie alkoholu na Poniatówce. Za przyjęcie uchwały głosowało 35 radnych, przeciwko było 17, z kolei jedna osoba wstrzymała się od głosu. Oznacza to, że picie alkoholu na plaży jest legalne i nie dostaniemy za to mandatu.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę