Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Chrześcijaństwo > Kto wydał wyrok w sprawie naklejek „Strefa wolna od LGBT”?

Kto wydał wyrok w sprawie naklejek „Strefa wolna od LGBT”?

Ostatnie dwa tygodnie w niektórych środowiskach minęły pod znakiem rzekomego skandalu w sprawie dołączonych do ostatniego numeru Gazety Polskiej naklejek „Strefa wolna od LGBT”oraz marszu prowokacji w Białymstoku. Tutaj skupię się na naklejkach.

Nasze codzienne życie pełne jest artefaktów i symboli, przez które się wyrażamy. Takimi symbolami są krzyż, różaniec, ale też są nimi symbole i słowa. Raz do roku na drzwiach naszych domów piszemy litery trzech królów, którzy oddali hołd Chrystusowi po jego narodzinach. Piszemy litery K+M+B. Mają one wyrażać nasz szacunek do Chrystusa i przynależność do bycia członkiem Kościoła Katolickiego. Czy ktoś zakazuje w wolnym kraju pisanie tych trzech liter? No nie. Problem był za czasów komuny. Wtedy było to aktem odwagi. Czy ten symbol kogokolwiek wyklucza? Ależ skąd. Ten symbol mówi, że jestem katolikiem, który wyznaje takie a takie wartości.

Kolejnym znakiem jest symbol ryby na samochodzie, których po grecku pisze się ICHTIS, a co się tłumaczy: Jezus Chrystus Syn Boga Żywego i również jest on symbolem chrześcijan. A czy może ten symbol również kogokolwiek wyklucza? Podobnie jak litery K+M+B jest on wyrazem naszej wiary, poglądów i przynależności.

Takich znaków i symboli jest cała masa. A jak w takim razie wygląda sprawa naklejki „Strefa wolna od LGBT”? Czym jest ten symbol? W świecie, gdzie dla celów politycznych i biznesowych na siłę próbuje się całemu światu oraz Polsce wciskać, podobnie jak robili to komuniści i faszyści, symbole i zwyczaje obce naszej polskiej, naszej chrześcijańskiej i słowiańskiej kulturze, jako obywatele i społeczeństwo mamy pełne prawo do obrony oraz do manifestowania naszych poglądów, mamy prawo do wyznaczenia granicy naszego domu, mamy prawo do wyznaczenia granicy naszej akceptacji dla określonych idei i poglądów oraz stylu życia. Dla Polaka, chrześcijanina i Słowianina taką granicą jest moja własna i mojej rodziny „Strefa wolna od LGBT”.

Oczywiście, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi, ale bycie katolikiem niesie za sobą określone wymagania i określoną postawę i ta postawa jest obca od ideologii oraz stylu życia wyrażanego przez polityczno-biznesową ideologię LGBT. I tego bycia poza ideologią i pogańskimi sposobami życia nikt nie może nam zabronić i nikt nie może nam nakazać przyjęcia wartości innych niż te, które są zgodne z naszym sumieniem.

To tylko taki drobny szczegół, że sędzia, która wydała wyrok nakazujący wycofanie naklejek LGBT, zasądziła również usunięcie nagrań obciążających panów Kalisza i Kwaśniewskiego ze strony internetowej pewnej redakcji.

Sąd najzwyczajniej nie może zakazać wywieszania emblematów, które odzwierciedlają nasze wewnętrzne poglądy o ile nie naruszają dóbr innych osób. W moim przekonaniu naklejki „Strefa wolna od LGBT” można śmiało przyrównać do znaku K+M+B na drzwiach naszych domów, czy samochodów. To może być nawet taki współczesny znak bycia chrześcijaninem oraz symbol nie poddawania się woli otaczającego nas zewsząd pogańskiego i zniewolonego świata, który błądzi gdzieś poza Chrystusem i Maryją Matką Boga.

Zdjęcie: pxhere.com/Twitter

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę