Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Handel ludźmi > Papież wzywa do zaangażowania w walkę z handlem ludźmi

Papież wzywa do zaangażowania w walkę z handlem ludźmi

W czasie południowego spotkania z wiernymi Papież Franciszek nawiązał do obchodzonego wczoraj, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, Światowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi. Podkreślił, że, aby zwalczyć tę plagę, która wykorzystuje najsłabszych, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich: instytucji, stowarzyszeń i ośrodków edukacyjnych. W spotkaniu z Papieżem udział wzięli także uczestnicy marszu przeciwko handlowi ludźmi, który przeszedł z Zamku Anioła na Plac Św. Piotra.

Ojciec Święty zauważył, że organizacje przestępcze sięgają po coraz nowocześniejsze środki komunikacji, aby swoimi podstępnymi działaniami werbować ofiary. Dlatego w ramach prewencji należy z jednej strony edukować do właściwego posługiwania się nowymi technologiami, a z drugiej strony trzeba czuwać oraz przypominać użytkownikom o ich odpowiedzialności.

Źródło: Vatican News
Zdjęcie: Youtube/zrzut ekranu

Podobne

W górę